MOTOGP: POWAŻNE UPADKI PRZED GRAND PRIX NIEMIEC

Upadek 1

Dani Pedrosa, czołowy hiszpański kierowca, miał poważny wypadek podczas treningu przed niedzielnym wyścigiem motocyklowym o Grand Prix Niemiec. Wcześniej na tym samym zakręcie poważną wywrotkę zaliczył aktualny Mistrz Świata, Jorge Lorenzo.

Pedroza – aktualny lider klasyfikacji MotoGP – doznał urazu obojczyka po upadku na asfalt. Mimo, że na szczęście nie doszło do złamania, zawodnik został przetransportowany helikopterem do szpitala. Ma wstrząśnienie mózgu.


Zobacz także:
SPORT


Z kolei Lorenzo powrócił do ścigania w Niemczech po upadku podczas wyścigu w Assen przed kilkunastoma dniami. W wyniku złamania obojczyka motocyklista przeszedł operację wszczepienia tytanowych płytek. Podczas pierwszego treningu na torze Sachsenring uzyskał najlepszy czas. Niestety po południu jego Yamaha straciła przyczepność.

Jorge Lorenzo upadł na kontuzjowany obojczyk. W najbliższych dniach czeka go kolejna operacja…

Podczas treningów i kwalifikacji na Sachsenring miało miejsce 30 mniej lub bardziej groźnych upadków. Z pierwszego pola (pole position) wystartuje do wyścigu Marc Marque, który uzyskał najlepszy czas podczas kwalifikacji..

Fot.: Youtoube.com