MOTOR SHOW 2012: TŁUMY NA STOISKU DUDA – CARS

„Black Series” to najmocniejsze, wyczynowe odmiany samochodów marki Mercedes-Benz, wyprodukowane przez kooperującą z marką, firmę tuningową AMG. W linii „Black Series” powstały dotychczas trzy modele.

Dzięki dealerowi Duda-Cars z Poznania, jednemu z nielicznych w kraju, licencjonowanych punktów sprzedaży modeli AMG (AMG Performance Center), fani Mercedesa mogli obejrzeć jednego z nich – Klasę C 63 AMG z 517 konnym silnikiem.

Dotąd niepokazywana w Polsce Klasa C 63 AMG była najjaśniejszą, ale nie jedyną gwiazdą na stoisku Duda-Cars w hali nr 5. Najstarszy dealer marki w Poznaniu, który jest jednym z największych w kraju sprzedawców modeli sygnowanych znakiem AMG, przedstawił kilka samochodów w tej odmianie, w tym kultowy już model SLS AMG.

– AMG – to trzy litery, które powodują szybsze bicie serca. To wyczyn w najczystszej postaci. Manufaktura AMG w tym roku obchodzi rocznicę 45-lecia współpracy z Mercedes-Benz. Jej założyciele od początku definiowali swoją misję mówiąc „nie można tak naprawdę poprawić Mercedesa, jedyne, co można, to uczynić go innym” i to właśnie czynią. Black Series” to linia modeli, która nie jest przeznaczona dla przeciętnego kierowcy. Nie często zobaczymy ją na drodze. Tym większa gratka dla fanów motoryzacji – mówi Marcin Duda, Prezes Zarządu Duda-Cars.

AMG podtrzymuje tradycję i zasadę – „jeden człowiek, jeden silnik”, w myśl, której serce każdego pojazdu opuszczającego hale manufaktury jest ręcznie składany przez jednego montera, a na gotowym silniku umieszczana jest tabliczka z jego podpisem.

Nowością Duda-Cars na targach motoryzacyjnych Motor-Show był także niedawno wprowadzony na rynek SL Roadster. To pierwszy Mercedes-Benz z w pełni aluminiowym nadwoziem. Przednia ściana jest obecnie największym odlewem aluminiowym, wykonywanym w wielkoseryjnej produkcji nadwozia samochodowego. Auto posiada ponadto innowacyjny układ czyszczenia przedniej szyby MAGIC VISION CONTROL, dostarczający płyn bezpośrednio do piór wycieraczek, zależnie od kierunku ich ruchu.

Unikalny jest także system nagłośnienia FrontBass firmy Harman Kardan, zapewniający krystalicznie czysty dźwięk o wysokiej dynamice. Kolejna po jedenastu latach, odsłona roadstera zachwyca lekką konstrukcją i zużywa o 30 proc. mniej paliwa od poprzednika. Moc ośmiocylindrowych silników 395 kW (537 KM) lub 415 kW (564 KM) przy masie własnej równej 1845 kg zapewnia sportowe wrażenia z jazdy.

Ciekawostką jest, że AMG na swoje 45-lecie wyprodukuje w tym roku specjalny rocznicowy model SL, w ilości zaledwie 45 sztuk, o 12 cylindrach, 630 KM oraz przyspieszeniu do 100 KM w 4 sek. Nowy SL był jednym z głównych bohaterów wyjątkowej prezentacji podczas ekskluzywnego wieczoru VIP Night w pierwszym dniu targów.

Autoryzowany salon Duda-Cars przygotował ponadto pokaz kilkunastu innych samochodów osobowych i dostawczych. Wśród tych drugich było można zobaczyć: Vito, Viano, Sprintera. Auta w specjalnych wersjach dedykowane są branży budowlanej, transportowej, piekarniczej i mięsnej, posiadają zabudowy izotermiczne i agregaty chłodzące firmy Thermo King. Warto dodać, że podczas plebiscytu Fleet Awards Polska 2012, Sprinter 313 został uznany za najlepszy samochód flotowy w kategorii samochód dostawczy 2,29-3,5 T – statuetkę zwycięscy odebrał osobiście prezes zarządu Duda-Cars – Marcin Duda.

Specjalnymi gośćmi na stoisku w niedzielę, byli jedni z najbardziej utytułowanych zawodników żużlowych młodego pokolenia – Piotr i Przemysław Pawliccy, których dealer Duda-Cars objął sponsoringiem. Team Pawlickich, na co dzień użytkuje Mercedesa Sprintera, dostosowanego do specyficznych wymagań zawodników.

– Ambasadorem Duda-Cars jest także Jarosław Hampel, drużynowy mistrz świata i indywidualny wicemistrz świata na żużlu, który od niedawna jeździ sportową limuzyną CLS. Sponsoring to naturalna kontynuacja sportowej pasji firmy, którą wyraża przede wszystkim uczestnictwo firmy w programie AMG Performance Dealer – mówi Marcin Duda, Prezes zarządu Duda-Cars.