MOTOR SHOW 2013: MERCEDES I JEGO MOCNE TRIO

M 1_12C1197_118

Już 4 kwietnia rusza największa impreza motoryzacyjna w Polsce – Poznań Motor Show. Targi samochodowe to świetna okazja by przedstawić szerokiej publiczności swoją ofertę. W tym roku Mercedes-Benz, wraz z poznańskimi dealerami Duda-Cars i MB Motors, przygotował wiele niespodzianek w tym trzy polskie premiery: Klasę CLA, Nową Klasę E oraz SLS Electric Drive.

Salon samochodowy w poznaniu to największa tego typu impreza w Polsce. W zeszłym roku przyciągnęła aż 59 000 zwiedzających.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE


– Poznań Motor Show to dla nas bardzo ważne wydarznie. „Mocne trio” ma w tym wypadku podwójne znacznie. To nie tylko trzy premiery, które przywieżliśmy do Poznania, ale również połączone siły centrali Mercedes-Benz i naszych poznańskich dealerów: Duda-Cars oraz MB Motors – mówi Niels Kowollik, Prezes Zarządu Mercedes-Benz Polska.

Pierwszy raz polska publiczność będzie mogła zobaczyć na żywo najnowsze i jednocześnie najbardziej intrygujące dziecko Mercedsa – model CLA. Kolejna premiera to nowa Klasa E, całkowicie zmodernizowana, która po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje swoją nową, pozbawioną charakterystycznych okularów, twarz. Wisienką na torcie będzie model SLS Electric Drive, który nie tylko kusi wyglądem i osiągami, lecz także wskazuje drogę rozwoju marki Mercedes-Benz.

Mercedes-Benz CLA 250 Edition 1, (C117), 2012

CLA – Niepokorny

Po raz pierwszy w Polsce pokazany zostanie model CLA. Auto daje początek zupełnie nowej klasie samochodów. Jego niedościgniona aerodynamika i awangardowy design czerpią z prototypu Concept Style Coupe a linia coupé z drzwiami bez ram okiennych podąża za koncepcją modelu CLS, która od chwili debiutu w 2003 roku doczekała się licznych naśladowców. Standardowe wyposażenie CLA obejmuje radarowy system COLLISION PREVENTION ASSIST, ostrzegający o przeszkodach przy prędkości od 7 km/h i inicjujący precyzyjne hamowanie, gdy tylko kierowca wciśnie pedał hamulca. Opcjonalnie nowy model dostępny jest z napędem na obie osie 4MATIC.

E-Klasse, E 300 BlueTec HYBRID, Limousine Elegance, (W 212), E 3

Nowa Klasa E – kompletnie zmodernizowana

Nowa Klasa E to kolejna, niezwykle ważna premiera marki Mercedes-Benz. Kompleksowo zmodernizowana Klasa E – z wydajnymi silnikami, innowacyjnymi systemami bezpieczeństwa oraz nowym językiem projektowania – zaznacza swoją wiodącą pozycję w klasie wyższej. W limuzynie i kombi po raz pierwszy znajdzie zastosowanie nie mniej niż 11 nowych lub zoptymalizowanych systemów wspomagania wprost z najnowszej generacji Klasy S. Łączą one szereg funkcji z zakresu komfortu i bezpieczeństwa, przez Mercedes-Benz określanych jako “intelligent drive”.

Mercedes Benz SLS AMG Electric Drive; (BR 197); Paris 2012

SLS AMG Coupe Electric Drive

SLS AMG Coupé Electric Drive – bezemisyjny samochód supersportowy korzystający z zaawansowanej technologii wprost z Formuły 1. To najbardziej ekskluzywna i dynamiczna propozycja wśród aut elektrycznych. Najmocniejszy model AMG zasilają cztery silniki elektryczne o łącznej mocy 552 kW (750 KM) i maksymalnym momencie obrotowym 1000 Nm. Efekt? SLS AMG Coupé Electric Drive jest najszybszym produkowanym seryjnie samochodem elektrycznym na świecie – od 0 do 100 km/h przyspiesza w 3,9 sek.