MOTORSPORT W DOBIE PANDEMII (WARTO OBEJRZEĆ)

W sobotę 4 kwietnia na antenie Motowizji premiera pierwszego w Polsce reportażu, poświęconego sytuacji sportu motorowego w obliczu pandemii koronawirusa.

W „COVID-19 vs ERC” czołowi polscy kierowcy rajdowi komentują wpływ wprowadzanych ograniczeń na polski i światowy motorsport.


Zobacz także:

SPORT


 

Panująca sytuacja epidemiologiczna dotknęła wszystkich niezależnie od statusu czy zawodu. Koronawirus odbił swoje piętno również na motorsporcie. Dwie pierwsze eliminacje obecnego sezonu 2020 zostały przełożone, niepewny jest los kolejnych rund, ograniczone są także formy przygotowań.

W specjalnym reportażu „COVID-19 vs ERC”, przygotowanym dla Motowizji wypowiadają się czołowi polscy kierowcy rajdowi, planujący starty w Rajdowych Mistrzostwach Europy (FIA ERC) – zdobywca trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej sezonu 2019 ERC Łukasz Habaj, ubiegłoroczny mistrz Polski Mikołaj „Miko” Marczyk z Automobilklubu Polski oraz zdobywca tytułu w klasie 2WD Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w 2019 roku Łukasz Lewandowski.

Sportowcy dzielą się z widzami nie tylko problemami zawodowymi związanymi z pandemią koronawirusa, ale także własnymi sposobami na radzenie sobie z ograniczeniami w życiu codziennym oraz metodami na przygotowanie się do odłożonego w czasie startu sezonu.

– W ostatnich tygodniach wszyscy musieliśmy zmienić styl życia, pracy, czy treningów. Reportaż „COVID-19 vs ERC” pokazuje jak pandemia koronawirusa wpływa na codzienność kierowców rajdowych, którzy mogli być już po pierwszych startach i pierwszych sukcesach, a podobnie jak my muszą zostać w domach. Łukasz Habaj, Mikołaj Marczyk i Łukasz Lewandowski dają nam rady jak przetrwać ten czas. Dzielą się swoimi doświadczeniami, a także wpuszczają odrobinę optymizmu, doceniając fakt, że mają teraz więcej czasu na przygotowanie się do rund oraz treningi na symulatorach – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Autorem reportażu „COVID-19 vs ERC” jest Arkadiusz Torski – jeden z najbardziej znanych producentów filmowych w polskim środowisku motorsportowym. Materiał powstał w ramach cyklu dokumentów inmotorsport.tv originals, którego producentem jest Torskee films.

„COVID-19 vs ERC” sobota, 4 kwietnia, godz. 15:00

Reportaż „COVID-19 vs ERC” to nie jedyna nowość na antenie Motowizji. W ramówce pojawiła się także bogata oferta dla miłośników wirtualnego sportu motorowego – simracingu. Motowizja transmituje zawody eNASCAR iRacing Pro Invitational Series z udziałem kierowców NASCAR, a także pokazuje relacje z wyścigów polskiej ligi e-sportowej Republic of Simracers na platformie iRacing.

– W poniedziałek o godz. 22:00 będzie można zobaczyć program “Mistrzowie motorsportu”. Zebraliśmy całą plejadę polskiego motorsportu, wystąpią Robert Kubica, Kajetan Kajetanowicz, Tadeusz Błażusiak, Tomasz Gollob i Bartosz Zmarzlik, którzy krótko powiedzą o swoich karierach w dzisiejszych czasach – dodaje Gerwazy Reguła z Motowizja TV .

Fot.: Skoda Auto Polska i Motowizja