NAVIEXPERT: DŁUGI WEEKEND – NIE DAJ SIĘ ZASKOCZYĆ

Na 1_S17

Kierowcy udający się na przedłużony weekend powinni przed podróżą sprawdzić jak zmieniła się sytuacja na drogach. Tylko w tym tygodniu GDDKiA otworzyła kolejne 50 km nowych dróg ekspresowych i autostrad.

Dodatkowo, utrudnień związanych z remontami mogą się spodziewać kierowcy, którzy wybierają się nad morze.
Przed każdym długim weekendem policja apeluje nie tylko o ostrożność, ale również o dokładne zaplanowanie podróży, uwzględniając prognozy pogody i korzystając z aktualnych map warunków drogowych w Polsce.


Zobacz także:
GPS / AUDIO
NAVIEXPERT


Ma to szczególne znaczenie dla kierowców wybierających się w dłuższe trasy, nie znających lokalnych dróg i objazdów.

W poniedziałek otwarto dla ruchu odcinek S3 z Jordanowa do Świebodzina w województwie lubuskim, który ułatwił dojazd do autostrady A2, a także odcinek autostrady A4 na odcinku między Jarosławiem, a Przemyślem. Od wtorku, 28 maja przejezdna jest także droga S17 Sielce – Bogucin.

Kierowcy powinni uważać również na remonty. Utrudnień mogą się spodziewać zwłaszcza ci, którzy wybierają się nad morze. Szczególnie uciążliwe są remonty ul. Morskiej i Estakady Kwiatkowskiego w Gdyni oraz Al. Zwycięstwa w drodze z Gdyni do Sopotu, w związku z czym zamknięte są także wloty do ul. Przebendowskich w obie strony. Trwa także remont wiaduktu przy ulicy Sucharskiego w Gdańsku.

Aby uniknąć sytuacji, że droga przed rokiem przejezdna, w tym jest remontowana, warto przed wyjazdem zapoznać się z aktualnymi warunkami drogowymi. Warto sprawdzić, które trasy są całkowicie lub częściowo wyłączone z ruchu w okolicy do której się wybieramy. W tym celu można skorzystać z pomocy jaką dają nam nowe technologie. Nawigacje mobilne, takie jak NaviExpert, umożliwiają śledzenie na bieżąco wszelkich zmian na polskich drogach. Dzięki temu, że nawigacja korzysta z map online wszystkie zmiany są na takich mapach na bieżąco uwzględnianie. Kierowcy nie muszą sami aktualizować mapy, ponieważ mapy nie są zapisywane na smartfonie, a dynamicznie pobierane podczas nawigowania.

– Sytuacja na polskich drogach zmienia się z dnia na dzień. Jedne odcinki są remontowane, inne oddawane do użytku. Kierowcy mogą sprawdzić, które odcinki są wyłączone z ruchu przed wyjazdem w serwisie www.korkosfera.pl lub na bieżąco, podczas podróży w nawigacji NaviExpert – mówi Adam Bąkowski, Prezes Zarządu NaviExpert.