NAVIEXPERT: PRZETESTUJ NAWIGACJĘ ZA DARMO

Nawigacja NaviExpert z funkcją omijania korków i ostrzeżeniami CB została właśnie udostępniona w Google play. Producent nawigacji oferuje wszystkim użytkownikom bezpłatny, 7-dniowy test usługi.

NaviExpert wprowadził właśnie aplikację do onlinowego marketu na urządzenia z systemem Android. Oferowane w ramach niej usługi takie jak przeglądanie codziennie aktualizowanych map z wizualizacją danych o natężeniu ruchu drogowego, ostrzeżenia CB, porównywarka cen paliw, śledzenie pozycji na mapie oraz wyszukiwanie adresów i użytecznych miejsc tzw. POI są bezpłatne. Aby skorzystać z usługi nawigacji należy natomiast wykupić odpowiedni abonament. Wcześniej można jednak testować jej działanie przez tydzień za darmo.

– W ofercie Google play są dostępne dwa abonamenty umożliwiające nawigację po Polsce – miesięczna odnawialna subskrypcja oraz nieodnawialny abonament roczny. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na zakup usługi, czy też nie, każdy z użytkowników NaviExpert w Google play, może skorzystać z bezpłatnego testu nawigacji. Dodatkowo przy wyborze miesięcznej subskrypcji użytkownicy otrzymują kolejne 7 dni gratis – tłumaczy Adam Bąkowski, Prezes Zarządu NaviExpert.

Nawigacja NaviExpert dzięki technologii Community Traffic wskazuje, gdzie są korki oraz utrudnienia na drogach i skutecznie je omija. Mapy nie są zapisywane w telefonie czy na tablecie, ale przechowywane na serwerze NaviExpert i pobierane dynamicznie podczas korzystania z aplikacji. Dzięki temu, użytkownicy nie muszą dokonywać aktualizacji samodzielnie. Korzystają z zawsze aktualnych map online, uwzględniających remonty i najnowsze inwestycje. To daje pewność, że wyznaczane trasy są optymalne ze względu na czas przejazdu oraz ekonomię podróży.

Społecznościowa funkcja ostrzeżeń CB przenosi funkcjonalność powszechnie używanego CB radia do aplikacji mobilnej, umożliwiając kierowcom zgłaszanie wypadków, fotoradarów, kontroli drogowych, inspekcji transportu drogowego oraz niebezpiecznych miejsc. Już w chwili zgłoszenia w aplikacji pojawia się ikona z ostrzeżeniem, a informacja w formie graficznej i głosowej jest wysyłana do wszystkich użytkowników NaviExpert znajdujących się w okolicy. Świadomość sytuacji drogowej czyni jazdę mniej nerwową, co bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Niezawodność nawigacji potwierdzają niezależne testy, a także m.in. zwycięstwo w plebiscycie przeprowadzonym przez największy polski serwis skupiający miłośników systemu Android, w którym głosowali użytkownicy.

– Dlaczego zdecydowaliśmy się na udostępnienie naszej nawigacji w Google play? Bo w tej chwili jest to największy kanał dystrybucji aplikacji, który otwiera przed nami nowe możliwości. Dla wielu nowych użytkowników smartfonów i tabletów to jedyne źródło, z którego pobierają aplikacje. Po prostu – nie można tam nie być – tłumaczy Bąkowski.

Więcej informacji można znaleźć na blogu.