NAVIEXPERT: UŁATWIENIA W NAWIGACJI W ZWIĄZKU Z PANDEMIĄ

W aplikacji NaviExpert w związku z pandemią koronawirusa pojawiły się udogodnienia mające na celu szybsze i wygodniejsze wyszukiwanie.

Chodzi np. także dotarcie do szczególnie przydatnych w okresie pandemii miejsc takich jak szpitale jednoimienne.


Zobacz także:

GPS / AUDIO

ROZMAITOŚCI


 

Wprowadzonych zmian jest sporo. Na czym dokładnie polegają?

Po pierwsze, po wpisaniu w pasku wyszukiwania NaviExpert hasła „koronawirus”, otrzymujemy listę szpitali zakaźnych znajdujących się najbliżej naszego aktualnego położenia. Nowością jest także widoczna w szybkim wyszukiwaniu kategoria POI pod nazwą „Szpitale zakaźne”.

Po kliknięciu w nią w wynikach wyświetlą się wszystkie aktualnie funkcjonujące szpitale zakaźne w Polsce, do których można zgłaszać się z objawami koronawirusa. Wszystkie pozycje zostały zweryfikowane pod kątem poprawności danych.

Nie jest to jedyny nowy skrót, który pojawił się w aplikacji. Po kliknięciu w wyszukiwarkę nawigacja wyświetla teraz kategorie miejsc, które są najczęściej wyszukiwane przez użytkowników. Obiekty kulturalne czy kina, zostały zastąpione przez skróty do szybkiego wyszukania popularnych dyskontów, aptek, drogerii, stacji benzynowych czy paczkomatów. Dzięki tym zmianom dostęp do poszczególnych punktów stał się jeszcze szybszy.

Analogiczne zmiany pojawiły się także na mapie. Aktualnie nie zobaczymy na niej takich punktów jak m.in. restauracje, banki czy obiekty sportowe, a wyłącznie te, które są najważniejsze w czasie pandemii: apteki, drogerie, bankomaty, szpitale, parkingi oraz sklepy spożywcze. Niezmiennie jednak wszystkie kategorie punktów są nadal dostępne w aplikacji z poziomu wyszukiwarki.

Chcąc je natomiast przywrócić w widoku mapy wystarczy w menu aplikacji wybrać: Ustawienia > Wygląd mapy > Wyświetlane kategorie POI.

– W najbliższych dniach na naszym blogu będziemy starali się odpowiedzieć na pytanie „Jak bezpiecznie podróżować w czasach pandemii?”. Nie mogliśmy zacząć inaczej, niż od wprowadzenia zmian w naszej aplikacji. Pamiętajmy o tym, że jeśli podejrzewamy u siebie zakażenie koronawirusem mamy dwie opcje: powiadomić telefonicznie stację sanitarno- epidemiologiczną lub zgłosić się własnym transportem bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno- zakaźnego. Pod żadnym pozorem nie należy korzystać z komunikacji publicznej, aby nie zarażać innych. Jeśli zmianami w naszej aplikacji możemy pomóc w szybkim dotarciu do celu – nie mogliśmy tego nie zrobić – mówi Adam Bąkowski, prezes Telematics Technologies.

Wszystkie zmiany związane z wyszukiwaniem punktów są dostępne w aplikacji bezpłatnie, zarówno w wersji na Androida jak i system iOS bez konieczności dokonywania jakichkolwiek aktualizacji.