NAVIGON: APLIKACJA ANDROID 4.0 JUŻ DOSTĘPNA

Nowa wersja “Navigon for Android 4.0” jest już dostępna do pobrania. Dzięki aplikacji użytkownicy będą otrzymywać regularne aktualizacje map, a “MyMaps” pozwoli wygodnie zarządzać mapami z poziomu telefonu – można wybierać tylko te, z których chce się w danym momencie korzystać. Kolejne nowości to 3 dodatkowe opcje w menu oraz usprawniony interfejs użytkownika.

Aplikacja może być rozszerzona o dodatkowe funkcje, które można kupić z poziomu urządzenia. Oprogramowanie nawigacyjne można też uruchomić na tabletach z wersją systemu Android – Honeycomb. Do 2 listopada aplikacja i subskrypcje map oferowane są w promocyjnej cenie.

Specjalny manager “MyMaps” pozwala wyposażyć aplikację w tylko te mapy, które są potrzebne na najbliższą podróż, co pozwala zaoszczędzić miejsca w urządzeniu na inne materiały – zdjęcia czy muzykę. Po raz pierwszy aktualizacje map są dostępne dla aplikacji poprzez usługę “FreshMaps XL”. Dzięki jednorazowej płatności użytkownicy będą otrzymywać nowe mapy co kwartał przez dwa lata. Użytkownicy regionalnych wersji oprogramowania dodatkowo otrzymują aktualizację map do wersji europejskiej (EU 44).

“Cockpit” to miejsce, na którym wyświetlane są wskazówki nawigacyjne, średnia prędkość czy przyspieszenie. Dane dotyczące czasu, prędkości i wysokości mogą być przechowywane i przeglądane później. Interfejs użytkownika powoduje z kolei, że oprogramowanie optymalnie dostosuje się teraz do wielkości wyświetlacza urządzenia i jest łatwiejsze w obsłudze.

Zainstalowano także inne funkcje. “Emergency Help” wyświetla obecną pozycję i pomaga odnaleźć najbliższy posterunek policji, szpital, aptekę czy stację benzynową. “Country Information” dostarcza informacji związanych z danym krajem, takich jak obowiązujące limity prędkości. Dla fanów zwiedzania i miłośników jedzenia dostępny jest przewodnik “Michelin Restaurant and Hotel Guide” oraz “Michelin Green Guide”.

Można też zakupić pakiet celów specjalnych, podzielonych na kategorie, takie jak zdrowie, wypoczynek czy fotoradary. Dodatkowo, dla wszystkich nowych klientów dostępna jest funkcja “Traffic Live”, informująca o utrudnieniach w ruchu drogowym.

Aktualizacja dla pełnej wersji oraz Navigon select jest już dostępna do pobrania. Obecni klienci mogą ściągnąć bezpłatną aktualizację z Android Market. Do 2 listopada można kupić wersję europejską w promocyjnej cenie.