NAVIGON: NAWIGACJA TYPU ON-BOARD DLA MANGO

Aplikacja nawigacyjna firmy Navigon jest teraz dostępna również dla smartfonów z systemem Windows Phone 7.5 – znanym również pod nazwą Mango. “Navigon dla Windows Phone 7” to rozwiązanie nawigacyjne z rodziny on-board – wszystkie dane niezbędne do pracy nawigacji są zapisane w pamięci urządzenia. W ten sposób funkcja wytyczania drogi działa nawet wtedy, gdy brak jest zasięgu sieci komórkowej. Dzięki szerokiemu zakresowi funkcji, aplikacja jest wszechstronna.

Oferowane funkcje to między innymi “Lane Assistant Pro“, która pokazuje kierowcy, na którym pasie powinien się znajdować lub “Navigon MyRoutes“, która sugeruje nawet trzy różne trasy, dostosowane do indywidualnego stylu jazdy, dnia tygodnia i pory dnia. Funkcja “Traffic Live” zapewnia informacje o ruchu ulicznym w czasie rzeczywistym. Oprócz tego kierowcy mogą być prowadzeni bezpośrednio do punktów docelowych wybranych z ich książek adresowych lub wykorzystać funkcję “Reality Scanner“. Funkcja ta wyświetla POI zlokalizowane w pobliżu na obrazie rejestrowanym na żywo przez aparat w telefonie. Dzięki funkcji “Navigon Shortcut” użytkownicy mogą przechowywać ulubione elementy, takie jak swój adres domowy, jako skrót umieszczony bezpośrednio na ekranie startowym systemu Windows Phone 7.

Dzięki zintegrowanej funkcji Nawigacji dla pieszych smartfona można używać również jako mobilnego przewodnika poza samochodem. Oferowana aplikacja jest prosta w obsłudze. Funkcja “Smart Speller” automatycznie rozpoznaje nazwy ulic podczas wprowadzania punktu docelowego. Co więcej, punkty docelowe można wprowadzać również w postaci współrzędnych geograficznych.

Cena i dostępność

W zakresie dostępnych map użytkownicy mogą wybrać dwie wersje: Navigon Europe, pokrywający 44 kraje, oraz Navigon USA. Doo 15 listopada pakiet Navigon Europe będzie dostępny w obniżonej cenie promocyjnej 59,49 euro (zamiast 84,99), a wersja US w cenie 25,99 euro (zamiast 42,49). Odpowiada to rabatowi wynoszącemu odpowiednio około 30 i 39 procent.

Aplikację można obecnie pobrać z Windows Phone Marketplace na wszystkie urządzenia, które mogą pracować z systemem Windows Phone w wersji Mango.

Navigon traffic4all dla Windows Phone 7

Darmowa aplikacja Navigon traffic4all jest już dostępna w systemie Windows Phone 7. Aplikacja wyświetla w czasie rzeczywistym informacje na temat natężenia ruchu drogowego w bezpośredniej okolicy. Dodatkowo można wyświetlać informacje o możliwych korkach dla innych punktów docelowych oraz wskazanych adresów w Europie, USA i Kanadzie. Po uruchomieniu aplikacji traffic4all na ekranie mapy są wyświetlane bieżące fale ruchu w różnych kolorach, poczynając od normalnego natężenia (kolor zielony) i spowolnionego ruchu (kolor żółty), aż po zatory drogowe (kolor czerwony) i drogi zablokowane (kolor czarno-biały).

Jeżeli użytkownik chce być informowany o spodziewanym natężeniu ruchu w określonym czasie, może skorzystać z funkcji prognozowania dostępnej w aplikacji traffic4all. Aplikacja Navigon traffic4all jest dostępna bezpłatnie w Windows Phone Marketplace. Opcjonalna aktualizacja wyłącza zintegrowane reklamy.