NAVTEQ: NAWIGACJE DLA FORDA I LINCOLNA

Firma NAVTEQ, czołowy światowy dostawca map oraz danych dotyczących ruchu drogowego i lokalizacji umożliwiających korzystanie na całym świecie z usług nawigacyjnych i lokalizacyjnych oraz z reklamy mobilnej, została wybrana przez Ford Motor Company na wyłącznego dostawcę map do systemu Sync MyFord Touch.

Umowa przewiduje, że firma będzie dostawcą map do interfejsu SYNC z systemem nawigacyjnym MyFord Touch opartym na kartach SD, w Ameryce Północnej i Południowej, na Bliskim Wschodzie, w Rosji i w Europie. Mapy NAVTEQ są wykorzystywane w ponad 24 milionach samochodowych systemów nawigacyjnych na całym świecie.

Na początku przyszłego roku System MyFord Touch ma być wprowadzony w Ameryce północnej w wielu samochodach Ford i Lincoln 2013. Będzie on wyposażony w zaawansowane funkcje, takie jak Navteq Voice (sterowanie głosem), Speed Limit (informacje o ograniczeniach szybkości), Enhanced Junction View Content (szczegółowy widok skrzyżowania), 3D Landmarks (punkty orientacyjne 3D) oraz Traffic Patterns (baza danych z uwzględnieniem aktualnej sytuacji ruchowej). Po Ameryce Północnej system zostanie wprowadzony w Ameryce Południowej, Europie i Rosji oraz na Bliskim Wschodzie. System nawigacyjny będzie także wyposażony w najnowsze treści specyficzne dla konkretnego regionu.

Mapa Navteq jest budowana krok po kroku w złożonym procesie. Zespół Digital Mapping Operations, wyposażony w specjalistyczne narzędzia, zbiera i weryfikuje dane dotyczące geometrii ulic oraz nawet 260 atrybutów, takich jak jeden kierunek ruchu, pasy do skrętu, ograniczenia szybkości czy informacje o interesujących miejscach.

Aby utrzymywać najwyższą jakość map, firma stale aktualizuje dane zgodnie ze zmianami zachodzącymi w terenie. Bazę danych najwyższej jakości tworzy się jeżdżąc nieustannie po drogach. Jej analitycy danych geograficznych przejeżdżają miliony kilometrów rocznie zbierając i weryfikując dane o sieci dróg i informacje o lokalizacjach na podstawie rzeczywistego obrazu świata. Zespół analityków danych geograficznych, działający z 200 baz w 54 krajach na całym świecie, ma wszystkie lokalne informacje, które pozwalają zapewnić bardo dużą dokładność naszych map.

Ponieważ sieć dróg i informacje lokalizacyjne ulegają ciągłym zmianom, obecność na miejscu ma kluczowe znaczenie dla wykrywania i weryfikacji tych zmian.

NAVTEQ to największy na świecie dostawca danych lokalizacyjnych — map oraz informacji o ruchu drogowym i lokalizacjach. Spółka, założona w 1985 r., zatrudnia obecnie około 5800 pracowników w 200 oddziałach w 54 krajach. Jej siedziba mieści się w Chicago.

Więcej informacji: corporate.navteq.com.