NAVTEQ: NOWA APLIKACJA NAWIGACYJNA FIRMY APONIA

Firma Aponia Software s.r.o. powierzyła firmie NAVTEQ ― dostawcy map, informacji o ruchu drogowym oraz danych lokalizacyjnych, umożliwiających korzystanie na całym świecie z usług nawigacyjnych i lokalizacyjnych oraz z reklamy mobilnej ― dostarczanie map całej Europy wraz z różnego typu zaawansowanymi treściami na potrzeby nowego oprogramowania nawigacyjnego tego czeskiego producenta.

Firma Aponia specjalizuje się w opracowywaniu oprogramowania do urządzeń mobilnych. Obecnie firma prowadzi intensywne prace nad oprogramowaniem do nawigacji i lokalizacji ― ostatnio wprowadziła na rynek nową wersję aplikacji BE-ON-ROAD opartą na całkowicie nowej architekturze. Architektura ta jest przeznaczona dla klientów indywidualnych i dla przedsiębiorstw.

Może pracować zarówno pod kontrolą amerykańskiego systemu GPS, jak i systemu GLONASS. System GLONASS to rosyjski odpowiednik amerykańskiego systemu GPS. Działa w oparciu o konstelację satelitów przesyłających ciągle sygnały, które mogą być odbierane przez użytkowników przebywających w dowolnym miejscu kuli ziemskiej, umożliwiając określanie w czasie rzeczywistym ich lokalizacji i prędkości.

Firma NAVTEQ udostępnia mapy całej Europy oraz zaawansowane funkcje nawigacyjne, takie jak modele miast i punktów orientacyjnych 3D ułatwiające orientację w nieznanych sytuacjach; ostrzeżenia dla kierowców informujące o zbliżających się niebezpiecznych sytuacjach, takich jak ostre zakręty lub strome wzniesienia, a także limity prędkości umożliwiające obliczanie czasu podróży przy założeniu jazdy z maksymalną dozwoloną prędkością. Kierowcy są również informowani o maksymalnych dozwolonych prędkościach i ograniczeniach warunkowych zależnych od okoliczności specjalnych, takich jak pogoda, pora dnia, pora roku czy strefy w pobliżu szkoły itd.

Pomocne w udzielaniu kierowcom skutecznych i efektywnych wskazówek co do sposobu poruszania się po sieciach autostrad są także rozszerzone treści dotyczące pasów ruchu oraz widoki skrzyżowań ― wykorzystuje się w nich sygnały głosowe, tekstowe i wizualne, aby wskazać właściwy pas i uprościć pokonywanie skomplikowanych skrzyżowań.

– Nasza misja polega na zdobywaniu klientów zarówno w segmencie B2C: firma-klient, jak i B2B: firma-firma. Dlatego tak ważne jest oferowanie wysokiej jakości, innowacyjnych treści, które nie tylko zadowalają obecnych wymagających klientów, ale także spełniają standardy związane z dostosowywaniem do potrzeb złożonych aplikacji dla przedsiębiorstw. Umowa z firmą NAVTEQ pozwoli nam udostępniać wszystkim naszym klientom najlepsze możliwe rozwiązanie ― powiedział Daniel Kuchválek, dyrektor zarządzający firmy Aponia.

Aplikacja BE-ON-ROAD jest dostępna do urządzeń mobilnych działających pod kontrolą systemów operacyjnych Windows Phone, iOS i Android. Oprogramowanie to można także dostosować do potrzeb profesjonalnych aplikacji do zarządzania flotą i pracownikami mobilnymi ― jest ono udostępniane wraz z zestawem funkcji API ułatwiających jego integrację z istniejącymi systemami.

– Chętnie wesprzemy produkty, usługi i aplikacje GLONASS, jak również firmę Aponia, która przechodzi teraz okres niezwykle dynamicznego rozwoju – powiedział Florian Kuenne, wiceprezes ds. marketingu rozwiązań dla klientów na obszarze Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) w firmie NAVTEQ.