NISSAN: MODEL LEAF JAKO ŚWIĄTECZNA CHOINKA

Zbliża się Boże Narodzenie. Nissan ma własny pomysł na prezent dla swoich wszystkich sympatyków.

W celu promowania systemu odzyskiwania energii firma przygotowała specjalny egzemplarz modelu LEAF, który zamienił się w… drzewko.


Zobacz relacje:

ROZMAITOŚCI

ECONissan TREE ze spektakularną iluminacją prezentuje sposób, w jaki samochód elektryczny odzyskuje energię w czasie hamowania lub zmniejszania prędkości.

W odzyskiwaniu energii w samochodzie uczestniczą dwie funkcje. e-Pedal umożliwia kierowcy zwiększanie prędkości, zwalnianie i zatrzymywanie samochodu jedynie poprzez operowanie pedałem przyspieszenia. Pomaga także odzyskać część energii dzięki systemowi hamowania regeneracyjnego.

Energia, której źródłem jest ruch samochodu, jest odzyskiwana w czasie hamowania lub zmniejszania prędkości i zamieniana na prąd elektryczny doładowujący akumulatory. Z kolei w trybie B hamowanie regeneracyjne jest uruchamiane z chwilą wciśnięcia tradycyjnego pedału hamulca.

Więcej światła na Święta

Z tysiącami LED‑owych lampek, błyszczącymi bombkami i reniferem samochód świeci jaśniej niż nos Rudolfa. Świecący Nissan przypomina troszczącym się o środowisko kierowcom, że posiadając samochód elektryczny mogą sami wytwarzać energię. Na dystansie 18 000 km Nissan LEAF użytkowany przez przeciętnego kierowcę odzyskuje 744 kW czystej energii. Odpowiada to 20 proc. rocznego zużycia energii w przeciętnym europejskim gospodarstwie domowym.

Nissan LEAF może wytworzyć energię wystarczającą do zasilenia:

– 266 kompletów oświetlenia choinkowego po 700 żarówek żarnikowych każdy, przez godzinę;
– 297 piekarników niezbędnych do przygotowania świątecznej kolacji, również przez godzinę;
– 744 odbiorników telewizyjnych ze świątecznymi programami, przez pięć godzin;
– 10 783 domów z 1000 żarówek LED, przez pięć godzin.

– Nie tylko Święty Mikołaj powinien mieć środek transportu ze świątecznym trybem jazdy. Chcieliśmy, aby Nissan LEAF dostarczył o tej porze roku więcej radości, przywożąc do domu bardzo ważny komunikat. Mamy nadzieję, że ten specjalnie przygotowany egzemplarz zainspiruje ludzi i uświadomi im nieskończone korzyści z odzyskiwania energii. Po prawie dziesięciu latach od premiery modelu LEAF w Europie Nissan konsekwentnie stara się proponować klientom elektryczną mobilność jako część stylu życia bardziej przyjaznego dla środowiska — powiedziała Helen Perry, dyrektor działu samochodów elektrycznych w Nissan Europe.