NISSAN NAVARA: MOŻESZ ZMIENIĆ SWOJE AUTO

Nissan Navara w latach 2006-2008 był najlepiej sprzedającym się pick-upem w Europie. Model III generacji do dziś nie doczekał się godnego następcy, dlatego wielu właścicieli decyduje się na jego tuning, wzbogacając wygląd auta o chromowane akcesoria i funkcjonalne orurowanie.

Produkowana w Hiszpanii Navara zawdzięcza swą popularność uniwersalnej linii nadwozia. Łączy w sobie cechy samochodu transportowego i luksusowej terenówki – część załadunkową z niezwykle komfortowym wnętrzem. Atutami modelu są wypróbowany i sprawdzony system napędu na 4 koła (4×4), praktyczna skrzynia ładunkowa oraz topowe silniki dieslowskie o pojemności 2,5 litra i mocy 171 i 190 KM. Atrakcyjne parametry sprawiły, że tylko w pierwszym roku po wprowadzeniu na rynek III generacji sprzedano w Europie ponad 45 tys. modeli. Stanowi to 25-procentowy udział w segmencie pick-up. Sprzedaż w Polsce tym czasie wyniosła 1060 sztuk.

Model był równie popularny zarówno wśród farmerów, przedstawicieli branży budowlanej, jak i wśród osób użytkujących go wyłącznie w celach rekreacyjnych. Kolejnych, specjalnych edycji auta i modelu po face-lifting z 2010 roku, rynek motoryzacyjny nie przyjął już z tak dużym entuzjazmem. Dlatego właściciele i sympatycy Navary III generacji pragną nieco odświeżyć stylistykę auta i poszukują na to sposobów.

– Na zmianę wyglądu pick-upa mogą wpłynąć odpowiednio dobrane akcesoria chromowane, podkreślające charakter pojazdu. – mówi Andrzej Karpowicz, właściciel sklepu internetowego chromowane.com. Dla zwolenników połączenia elegancji z funkcjonalnością przygotowaliśmy specjalne pakiety stylistyczne. W ofercie posiadamy m.in. nakładki na klamki, lusterka, ramki lamp oraz orurowanie, stopnie boczne i zabudowy bagażnika. Stopnie boczne i podesty, poza wpływem na wygląd, dodatkowo zabezpieczają nadwozie przed przypadkowym uszkodzeniem auta podczas jazdy w terenie. Osłaniają również progi karoserii przed korozją. Elementy, wraz z orurowaniem przednim, zwiększają bezpieczeństwo podczas ewentualnej kolizji, co nie jest bez znaczenia, ponieważ Navara otrzymała w teście Euro NCAP jedynie 3 gwiazdki.

Wszystkie chromowane elementy wykonano ze stali szlachetnej, dzięki czemu są odporne na zarysowania i szkodliwe działania warunków atmosferycznych. Montaż tych akcesoriów tuningowych nie wymaga mechanicznej ingerencji w nadwozie, co jest niewątpliwą zaletą tego typu rozwiązań.

Więcej informacji na www.chromowane.com