NISSAN: NOWY QASHQAI JUŻ PRODUKOWANY W SUNDERLAND

Ni 1_5

Nissan Qashqai nowej generacji opuścił linię produkcyjną w zakładach w Sunderland. Zaprojektowany i skonstruowany w Wielkiej Brytanii samochód jest najlepiej sprzedającym się crossoverem w Europie.

Jest także na czele listy najlepiej sprzedających się modeli Nissana na naszym kontynencie. Został wyprowadzony na rynek w 2007 r. Odnowiony samochód miał premierową prezentację w listopadzie ub. roku. Obecnie produkcja ruszyła pełną parą w Sunderland, gdzie na linii nr 1 co 61 sekund powstaje nowy egzemplarz tego modelu.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


– Nissan Qashqai, którego produkcję uruchomiliśmy w 2006 r., przetarł szlak. Samochód, wraz z którym powstał segment crossoverów, nadał nowe tempo marce Nissan w Europie i pomógł zakładom w Sunderland w wyznaczeniu nowych standardów pod względem wydajności produkcji i jakości. Nowy Qashqai, dzięki odważnej stylistyce i rozwiązaniom technicznym plasującym go w czołówce segmentu, po raz kolejny pozwoli marce Nissan zaoferować nową jakość, będąc wzorem dla crossoverów nowej generacji i naszym flagowym modelem w Europie – powiedział Dyrektor ds. wyników w firmie Nissan, Trevor Mann, Komandor Orderu Imperium Brytyjskiego, będący gospodarzem uroczystości zorganizowanej na terenie zakładów.

Bohaterami nowego filmu, nakręconego z okazji wczorajszej uroczystości, są członkowie załogi Nissana, których liczba po raz pierwszy w 28‑letniej historii zakładu przekroczyła 7000 osób. Po uwzględnieniu firm kooperujących, z zakładem związanych jest ponad 40 000 miejsc pracy w brytyjskiej branży motoryzacyjnej, w takich segmentach jak usługi projektowo- konstrukcyjne, produkcja, marketing i sprzedaż.

 

Oddziaływanie ekonomiczne modelu Qashqai rozciąga się z Sunderland na cały świat: Nissan zainwestował w opracowanie i produkcję modelu 534 miliony funtów brytyjskich, współpracuje z 224 dostawcami z 22 krajów i eksportuje produkt na ponad 130 rynków.

– To wspaniale, że nowy Qashqai jest produkowany w Sunderland. Nissan przyczynia się do istnienia 40 000 miejsc pracy w Wielkiej Brytanii, a pół miliarda funtów zainwestowane w naszym kraju przez tę markę w związku z nowym modelem świadczy o tym, że zachęcone naszym długofalowym planem firmy są gotowe tu inwestować i tworzyć miejsca pracy – powiedział Premier Wielkiej Brytanii, David Cameron.

– Za sukcesem modelu Qashqai stoi wysoka jakość pracy działów Nissana odpowiedzialnych za projektowanie stylistyki i rozwiązań technicznych oraz produkcję. Z wielką przyjemnością wracam dziś do Sunderland, aby podziękować i złożyć hołd tysiącom pracowników Nissana oraz naszych kooperantów, którzy mają swój udział w tym sukcesie – dodał Trevor Mann.

Zakład w Sunderland od 2010 r. pracuje w systemie 24‑godzinnym w celu zaspokojenia popytu. Na tej samej linii produkowany jest także w 100 proc. elektryczny Nissan LEAF. Nowy Qashqai jest pierwszym seryjnym modelem firmy w Europie zbudowanym na platformie CMF (Common Module Family) sojuszu Renault- Nissan.