NISSAN: PIERWSZE ZAMÓWIENIA NA JUKE-R

Nissan poinformował, że crossover Juke-R będzie dostępny w bardzo ograniczonej serii egzemplarzy produkowanych na zamówienie.

Samochód z silnikiem o pojemności 3,8 litra i rozpędzający się do 257 km/h, który w styczniu tego roku miał swój globalny debiut na salonie samochodowym w Dubaju, wzbudził tak wielką sensację, że Nissan otrzymał już trzy potwierdzone zamówienia na takie samochody. Dwa z nich złożył pewien wpływowy i szanowany mieszkaniec Dubaju.

Nissan wyprodukuje więcej egzemplarzy Juke-R, ale zanim produkcja ruszy na dobre, przez najbliższe cztery tygodnie firma będzie zbierać zamówienia.

W pierwszym Juke-R wykorzystano zespół napędowy Nissana GT‑R z roku modelowego 2010, natomiast partia nowych samochodów będzie oparta na zespole napędowym i podwoziu GT‑R z roku modelowego 2012. Trwa już montaż pierwszych trzech egzemplarzy, które zostaną dostarczone klientom pod koniec lata.

– Początkowo Juke-R miał być jednorazowym projektem koncepcyjnym łączącym dwa najbardziej innowacyjne modele Nissana. Jednak reakcja na samochód w Dubaju była zadziwiająca – ludzie zdecydowani na zakup prezentowanego egzemplarza składali oferty na ulicy! Wobec takich reakcji i trzech nieodwołalnych zamówień, które do nas wpłynęły postanowiliśmy zmienić plany. Nie możemy zawieść entuzjastów, którzy tak bardzo chcą wzbogacić swoje kolekcje o ten samochód. Juke-R jest swoistym fenomenem, a ja jestem niezwykle dumny z wrażenia, jakie wywołał. Dalsze wiadomości na temat Juke będą pojawiać się w kolejnych miesiącach bieżącego roku – powiedział Gareth Dunsmore, Dyrektor ds. Marketingu Produktu odpowiedzialny za model Juke.

Osoby zainteresowane zakupem najbardziej innowacyjnego crossovera Nissana mogą pisać na adres Juke-R@Nissan.co.uk.

Wraz z komunikatem Nissan publikuje także internetowy film z Juke-R w roli głównej. Film można obejrzeć na stronie www.facebook.com/NissanJukeOfficial.

Jednocześnie Nissan potwierdził, że Lucas Ordonez, zwycięzca pierwszej edycji GT Academy – którego oglądamy za kierownicą w filmie, otrzymał powołanie do zespołu testującego eksperymentalny pojazd Nissan DeltaWing.