Nissan Qashqai jest obecnie dostępny w limitowanej wersji specjalnej Black Edition. Do wyposażenia opartego na najbogatszej wersji Tekna dodano szereg nowoczesnych elementów stylizacyjnych.
Są to między innymi 19‑calowe czarne felgi ze stopów metali lekkich „Ibiscus”, charakterystyczne czarne listwy progowe oraz srebrne nakładki stylizujące z przodu i z tyłu nadwozia.
Zobacz także:
Samochód jest również wyposażony w panoramiczny dach z obsługiwaną jednym naciśnięciem przycisku roletą przeciwsłoneczną oraz podgrzewaną przednią szybę. Black Edition to jedyna wersja Nissana Qashqai, w której te elementy należą do wyposażenia standardowego.
Model jest dostępny w dwóch kolorach do wyboru: metalicznej czerni z perłowym połyskiem lub kontrastującej z nią perłowej bieli.
Oferta silnikowa obejmuje dwie oszczędne i charakteryzujące się wysoką kulturą pracy jednostki wysokoprężne: 1.5 dCi i 1.6 dCi o mocy odpowiednio 110 oraz 130 KM. Klienci mogą także wybrać rodzaj skrzyni biegów: sześciobiegowa przekładnia manualna jest dostępna z napędem na przednie lub na wszystkie koła, a skrzynia automatyczna XTronic występuje tylko z napędem na przednią oś.
Do standardowego wyposażenia Nissana Qashqai Black Edition należy zestaw zaawansowanych rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo i wspomagających kierowcę. W skład Pakietu Bezpieczeństwa wchodzą następujące elementy: system rozpoznawania znaków drogowych, system awaryjnego hamowania przed przeszkodą, ostrzeżenie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, adaptacyjne światła drogowe, przednie i tylne czujniki parkowania oraz automatycznie ściemniające się lusterko wsteczne.
Ponadto model oferowany jest z pakietem technologii Safety Shield, zawierającym ostrzeżenie o pojeździe w martwym polu, ostrzeżenie o poruszających się obiektach, inteligentnego asystenta parkowania oraz ostrzeżenie o zmęczeniu kierowcy.
Wyposażenie dodatkowo obejmuje reflektory w technologii full LED, system I-Key z przyciskiem Start/ Stop oraz najnowocześniejszy system multimedialny NissanConnect z siedmiocalowym ekranem dotykowym wysokiej rozdzielczości, tunerem radia cyfrowego DAB i nawigacją satelitarną. Standardem jest również pionierski system kamer 360º, ułatwiający manewrowanie przy niskich prędkościach.
Qashqai Black Edition jest wersją ekskluzywną, ponieważ liczbę egzemplarzy przeznaczonych na rynek europejski ograniczono do zaledwie 3360 sztuk. Wprowadzenie nowej edycji specjalnej jest potwierdzeniem zamierzeń Nissana, by oferować bardziej wyrafinowane wersje swoich crossoverów, czego zapowiedzią były zaprezentowane na marcowym Salonie Samochodowym w Genewie modele Qashqai Premium Concept i X-Trail Premium Concept.
Połączenie jakości, stylu i technologii sprawia, że Qashqai jest najlepiej sprzedającym się crossoverem w Europie. Od rozpoczęcia produkcji w 2013 roku nowy model zjeżdża z linii produkcyjnej zakładów w Sunderland (Wielka Brytania) co 62 sekundy, co daje 58 samochodów na godzinę. We wrześniu 2015 roku Nissan wyprodukował półmilionowy egzemplarz tego modelu, osiągając ten próg najszybciej spośród samochodów kiedykolwiek produkowanych w Wielkiej Brytanii. Do dziś z linii produkcyjnej zjechało blisko 750 000 egzemplarzy Nissana Qashqai drugiej generacji.
Promocyjne ceny Nissana Qashqai Black Edition w Polsce zaczynają się od 105 450 zł (z silnikiem 1.5 dCi o mocy 110 KM). Sieć sprzedaży Nissana rozpoczęła już przyjmowanie zamówień na tę wersję.





![MG: RUSZYŁA PRZEDSPRZEDAŻ MODELU MGS9 PLUG-IN HYBRID MG uruchamia przedsprzedaż modelu MGS9 Plug-In Hybrid, wprowadzając do oferty pierwszy 7-osobowy […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/04/MGS9-Plug-In-Hybrid-65x65.jpg)
![VOLKSWAGEN: ŚWIATOWA PREMIERA ID.3 NEO Z NOWYM WNĘTRZEM I TECHNOLOGIAMI Volkswagen prezentuje następcę modelu Volkswagen ID.3 pod nową nazwą ID.3 Neo. Kompaktowy […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/04/Volkswagen-ID.3-Neo-65x65.jpg)
![POZNAŃ 2026: ALPINE A390 Z POLSKĄ PREMIERĄ Alpine zaprezentuje model A390 podczas Poznań Motor Show 2026. Premiera odbędzie się […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/04/Poznan-2026-Alpine-65x65.jpg)
![POZNAŃ 2026: LEAPMOTOR B05 DEBIUTUJE W POLSCE Leapmotor zaprezentuje pełną gamę modelową podczas Poznań Motor Show 2026. Najważniejszą nowością […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/04/Poznan-2026-Leapmotor-B05-65x65.jpg)
![LANCIA: TROFEO LANCIA POWRACA W 2026 ROKU Z NOWĄ KATEGORIĄ RALLY6 Trofeo Lancia wróci na odcinki specjalne w sezonie 2026, kontynuując oficjalny powrót […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Trofeo-Lancia-65x65.jpg)
![LANCIA: POWRÓT DO WRC PODCZAS RALLYE MONTE-CARLO 2026 Lancia oficjalnie wraca do Rajdowych Mistrzostw Świata, debiutując w klasie WRC2 podczas […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Lancia-Ypsilon-Rally2-HF-Integrale-65x65.jpg)
![APEXWERK RACING: MOCNE OTWARCIE SEZONU NA TORZE POZNAŃ I STAŁA OBECNOŚĆ ZESPOŁU Oficjalne otwarcie sezonu na Torze Poznań przyciągnęło rekordową frekwencję i stało się […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/04/ApexWerk-Racing-Tor-Poznan-65x65.jpg)
![FORMUŁA E: OPEL ROZPOCZNIE RYWALIZACJĘ OD SEZONU 2026/27 JAKO ZESPÓŁ FABRYCZNY Opel potwierdził swoje wejście do ABB FIA Formula E World Championship jako […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/03/Formula-E-Opel-65x65.jpg)
![FORMUŁA 1: SHELL I SCUDERIA FERRARI NADAL CHCĄ WYGRYWAĆ Shell i Scuderia Ferrari przedłużają partnerstwo. Ma ono zaowocować opracowaniem lepszych produktów, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2021/03/Shell-Ferrari1-65x65.jpg)
![FORMUŁA 1: OFICJALNE AUTA MERCEDESA Z NOWYM DESIGNEM Mercedes- AMG Official Safety Car to oficjalny samochód bezpieczeństwa, który obok samochodu […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2021/03/mercedes-f1-safety1-65x65.jpg)
![CITROEN: 50 LAT 2CV SPOT – PIERWSZEJ LIMITOWANEJ SERII MARKI Citroen świętuje 50-lecie modelu 2CV Spot, pierwszej edycji limitowanej w historii marki. […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/04/Citroen-2-CV-Spot-65x65.jpg)
![RETROMOBILE 2026: PEUGEOT ŚWIĘTUJE HISTORIĘ I POWRÓT GTi PEUGEOT wykorzystuje targi Rétromobile 2026 w Paryżu do podkreślenia historii i znaczenia […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Retromobile-2026-PEUGEOT-GTi-65x65.jpg)
![MAZDA: ODKRYWAJ PARKI DINOZAURÓW W POLSCE W RYTMIE SLOW Jesień to idealny czas, by zwolnić tempo, odłożyć telefony i wspólnie wyruszyć […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/11/Mazda-Slow-Road-65x65.jpg)
![MAZDA: „MIEJSCA MOCY“ – JESIENNA PODRÓŻ W RYTMIE SLOW PO POLSCE Jesień to świetny czas, by zwolnić i ruszyć w drogę w poszukiwaniu […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Mazda-slow-road-65x65.jpg)
![YAMAHA: TRACER 7 i TRACER 7 GT NA ROK 2026 ZE SKRZYNIĄ BIEGÓW Y-AMT Modele TRACER 7 i TRACER 7 GT marki Yamaha zawsze oferowały połączenie […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Yamaha-TRACER-7-65x65.jpg)
![YAMAHA: PROMOCJA NA WYBRANE MOTOCYKLE I SKUTERY DO KOŃCA STYCZNIA To już ostatnie okazje Yamahy. Popularne modele można znaleźć w niższych cenach […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/01/Yamaha-promocja-65x65.jpg)
![BRACIA SZKOPEK INACZEJ NIŻ BRACIA KLICZKO ALE PO SWÓJ SUKCES Mistrzowie świata w boksie, Władymir i Witalij Kliczko obiecali kiedyś swojej mamie, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2018/05/szkoepk-naszym3-65x65.jpg)
![SMUTNY OKRES CZYLI NIGDY O WAS NIE ZAPOMNIMY Styczeń jest bardzo smutnym miesiącem dla polskich fanów rajdów samochodowych. I nie […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2018/01/odeszli1-65x65.jpg)
![TOYOTA: CHARGING NETWORK Z NIŻSZYMI CENAMI I NOWYMI PARTNERAMI W EUROPIE Toyota obniża ceny w swojej sieci ładowania i rozszerza listę partnerów. Zmiany […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/04/Toyota-Charging-Network_01-65x65.jpg)
![SKODA: NOWA FABRYKA BATERII W MLADÁ BOLESLAV – 335 TYS. SYSTEMÓW ROCZNIE Skoda otworzyła nową halę montażu systemów akumulatorowych w zakładzie w Mladá Boleslav, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/03/Skoda-produkcja-akumulatorow-65x65.jpg)
![VOLKSWAGEN GROUP: EUROPEJSKI PROJEKT POPRAWY BEZPIECZEŃSTWA NA DROGACH Grupa Volkswagen rozpoczyna europejski projekt, którego celem jest dalsza poprawa bezpieczeństwa ruchu […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Volkswagen-Group-65x65.jpg)
![SKODA: PROGRAM „PRAWO DO JAZDY” DLA KIEROWCÓW WRACAJĄCYCH ZA KIEROWNICĘ Najpierw spokój, potem jazda – Skoda pomaga wrócić za kierownicę Powrót do […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/12/Skoda-Prawo-Do-Jazdy-65x65.jpg)
![CV SHOW 2026: ISUZU ZAPREZENTOWAŁO ELEKTRYCZNĄ WERSJĘ MODELU D-MAX EV Isuzu prezentuje model D-Max EV, pierwszy w pełni elektryczny pick-up zachowujący pełne […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/04/Isuzu-D-Max-EV-65x65.jpg)
![CV SHOW 2026: RENAULT ZAPREZENTUJE PEŁNĄ GAMĘ ELEKTRYCZNYCH VANÓW Renault zaprezentuje pełną gamę zelektryfikowanych pojazdów dostawczych podczas CV Show 2026. Centralnym […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/04/CV-Show-2026-Renault-65x65.jpg)
![CONTINENTAL: PODWÓJNE WYRÓŻNIENIE NA TIRE TECHNOLOGY AWARDS 2026 Continental po raz kolejny zdobywa tytuł „Producenta opon roku” w konkursie Tire […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/03/Continental-Tire-Manufacturer-of-the-Yea-65x65.jpg)
![NOKIAN: OPONY HAKKAPELIITTA 01 Z AUTOMATYCZNIE AKTYWOWANYMI KOLCAMI Nowa opona zimowa Nokian Tyres Hakkapeliitta 01 wprowadza rozwiązanie, które automatycznie reaguje […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/03/Nokian-Hakkapeliitta-01-65x65.jpg)
![CHERY: SUPER HYBRID Z ZASIĘGIEM DO 1600 KM I REALNYMI OSZCZĘDNOŚCIAMI Technologia Chery Super Hybrid (CSH) ma odpowiadać na rosnące znaczenie kosztów eksploatacji […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/04/Chery-Super-Hybrid-65x65.jpg)
![KIA: EV2 Z CISZĄ W KABINIE NA NOWYM POZIOMIE Kia zaprezentowała szczegóły prac nad komfortem akustycznym nowego elektrycznego SUV-a segmentu B […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/03/Kia-EV2-65x65.jpg)
![SKODA: HYBRYDY PLUG-IN ZACHOWAJĄ LIMIT 150 TYS. ZŁ Nowe limity amortyzacji od 2026 roku. Niskoemisyjne modele Skody dostępne w preferencyjnym […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Skoda-amortyzacja-podatki-65x65.jpg)
![MAZDA: NSA ODRZUCA SKARGĘ KIS – HYBRYDY Z TAŃSZĄ AKCYZĄ Mazda Motor Poland wygrała przed Naczelnym Sądem Administracyjnym sprawę dotyczącą obniżonej akcyzy […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Mazda-NSA-65x65.jpg)
![SAMOCHÓD SPROWADZONY Z USA – CZY JEST SIĘ CZEGO BAĆ? O używanych samochodach sprowadzanych w ramach prywatnego importu do Polski z USA […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/02/carVertical-auto-z-USA-65x65.jpg)
![OPEL: PREMIERA SPORTOWYCH MODELI ASTRA GSe I ASTRA SPORTS TOURER GSe Sportowa przyszłość Opla jest elektryczna: hybrydy plug‑in Astra GSe i Astra Sports […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2023/02/Opel-Astra-GSe-i-Astra-Sports-Tourer-GSe-65x65.jpg)
![TEST: CHERY TIGGO 8 – PRZESTRONNY RODZINNY SUV, KTÓRY NIE NADWYRĘŻY PORTFELA Testowaliśmy Chery TIGGO 8 aby sprawdzić, jak duży SUV nowej na polskim […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/11/Chery-TIGGO-8-65x65.jpg)
![TEST: JEEP AVENGER CZYLI MAŁY AMERYKANIN W EUROPEJSKIM WYDANIU Jeep Avenger przebojem wszedł na Europejskie rynki. W październiku łączna sprzedaż przekroczyła […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/01/Jeep-Avenger-test-65x65.jpg)
