NISSAN: RUSZAJĄ ELIMINACJE DO GT ACADEMY 2013

N 1_22_30

Firmy Nissan oraz Sony Computer Entertainment Polska rozpoczynają eliminacje do drugiej w Polsce, a piątej na świecie, największej z dotychczasowych, edycji Gran Turismo Academy.

To okazja dla graczy i wielbicieli szybkiej jazdy, aby z wirtualnego toru przenieść się na największe tory wyścigowe na świecie. W tegorocznej edycji wezmą udział reprezentacje rekordowej liczby państw, a kwalifikacje online zostaną rozegrane na specjalnej wersji demonstracyjnej Gran Turismo6, który ukaże się pod koniec roku 2013.


Zobacz także:
SPORT


Od czasu pierwszej GT Academy w 2008 roku ta popularna impreza, będąca pomostem między światem wyścigów wirtualnych i rzeczywistych, przyciągnęła ponad 2 miliony chętnych, zarówno graczy, jak i entuzjastów sportów motorowych. Rywalizowali oni ze sobą o zdobycie szansy zostania kierowcą teamu Nissan. Sześciu dotychczasowych zwycięzców GT Academy, która objęła zasięgiem Europę, USA, Niemcy, Rosję, Bliski Wschód i RPA, reprezentuje barwy Nissana w największych imprezach motorowych na świecie

W tym roku Polska już po raz drugi w historii GT Academy dołączy do europejskich rozgrywek, rywalizując w jednej grupie z Czechami, Słowacją oraz Węgrami. Eliminacje do GT Academy w Polsce 2013 ruszają już wkrótce, a wziąć w nich udział można na dwa sposoby – za pośrednictwem sieci w PlayStation Network lub podczas organizowanych przez polski oddział PlayStation eliminacji na żywo. Na poziomie krajowym wyłonionych zostanie 4 zwycięzców rozgrywek online oraz 2 zwycięzców rozgrywek podczas imprez na żywo.

N 2_22_30


ELIMINACJE ONLINE

Eliminacje online rozpoczną się 2 lipca o godzinie 10:00 czasu polskiego i będą trwać do 29 lipca 2013 roku, do godziny 0:59 czasu polskiego. Aby wziąć udział w GT Academy 2013 wystarczy pobrać darmowe i całkowicie nowe GT Academy Qualification, które w tym roku zostało oparte na specjalnej wersji demonstracyjnej Gran Turismo6. Ośmiostopniowe kwalifikacje, przygotowane przez legendarnego twórcę Gran Turismo, Kazunori Yamauchiego, będą ekscytującym przeżyciem zarówno dla graczy, jak i fanów wyścigów.

Próby mają na celu sprawdzenie różnych umiejętności wymaganych od profesjonalnych kierowców wyścigowych.

ELIMINACJE NA ŻYWO

To oferta dla osób, które nie posiadają PlayStaion 3. Imprezy odbędą się w centrach handlowych w sześciu miastach Polski. Będzie to: Gdańsk, Poznań, Wrocław, Kraków, Warszawa i Katowice. Wszyscy chętni, którzy podejmą wyzwanie PlayStation i zdecydują się sprawdzić swoje predyspozycje do jazdy wyścigowej, zmierzą się na specjalnym wirtualnym torze.

Dwóch najlepszych uczestników ze wszystkich eliminacji spośród wszystkich imprez w sześciu miastach, którzy osiągną najlepsze czasy, awansują do kolejnego etapu rozgrywek.

N 3_22_30

Miejsce i termin eliminacji na żywo
– Gdańsk (29-30 czerwca): Galeria Bałtycka;
– Poznań (6-7 lipca): C.H. Malta;
– Kraków (13-14 lipca): Galeria Krakowska;
– Wrocław (20-21 lipca): C.H Magnolia;
– Warszawa (27-28 lipca): Złote Tarasy;
– Katowice (3-4 sierpnia): Silesia.

Wszyscy uczestnicy Gran Turismo Academy 2013 muszą spełnić cztery warunki: mieć ukończone 18 lat, posiadać ważne prawo jazdy, mieć dostęp do systemu PS3TM połączonego z internetem oraz posiadać konto w sieci PlayStation®Network.

Zgodnie z regulaminem GT Academy najszybsi gracze z Polski, Czech, Słowacji i Węgier staną do rywalizacji w wielkim finale grupowym, który odbędzie się w sierpniu. Wtedy też zmagania przeniosą się z przestrzeni wirtualnej do prawdziwych kokpitów samochodów wyścigowych Nissana. Zwycięzcy rywalizacji na szczeblu grupowym zostaną zaproszeni do udziału w międzynarodowym finale na torze Silverstone, który stał się bazą obozu wyścigowego GT Academy.

N 4_22_30

Zwycięzcy poszczególnych zawodów przejdą specjalny intensywny program szkoleniowy dla kierowców, aby zdobyć kwalifikację do imprezy, w której mogą wygrać najcenniejszą z nagród: udział w pełnym sezonie rywalizacji w najbardziej elitarnych zawodach za kierownicą Nissana GT-R GT3 Nismo. W ubiegłym roku w Międzynarodowym Finale GT Academy na słynnym torze Silverstone w Wielkiej Brytanii udział wzięli dwaj Polacy: Tomasz Bogusławski i Krystian Korzeniowski. Ten ostatni, po rozpoczęciu swojej sportowej przygody z Nissanem w ramach projektu GT Academy, zdecydował się spróbować swoich sił na prawdziwych trasach wyścigowych.

Wygrana w GT Academy jest przepustką do międzynarodowej kariery w sportach motorowych. I tak np. Lucas Ordoñez (tryumfator z 2008 roku) i Jann Mardenborough (zwycięzca z 2011 roku) reprezentowali w tym roku barwy teamu Nissan Nismo w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.