NOKIAN TYRES: OPONY NA EKSTEMALNE WARUNKI

Nokian Tyres koncentruje się na produktach i usługach ułatwiających bezpieczną jazdę w warunkach nordyckich. Innowacyjne opony do pojazdów osobowych i ciężarowych oraz ciężkich maszyn użytkowych oferowane są głównie na rynkach w krajach, w których oprócz śniegu i lasów wymagające warunki drogowe obejmują również zmiany związane z porami roku.

Poza tym firma oferuje także opony przystosowane do umiarkowanego klimatu w Polsce.

Nokian Tyres, który wyprodukował pierwszą oponę zimową na świecie, projektuje, testuje i wprowadza rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo jazdy od ponad 75 lat. Pierwsza opona zimowa świata została wymyślona w 1934 roku w klimacie lodowatych wiatrów i ostrych mrozów. W 2002 roku firma wprowadziła na rynek oponę Nokian WR jako pierwszą oponę zimową (M+S) zaprojektowaną do jazdy z wysoką prędkością. W 2007 roku powstała opona WR G2, wyróżniająca się w testach doskonałą przyczepnością i wyjątkową ochroną przed aquaplaningiem na błocie pośniegowym. Tradycję kontynuują nowe opony Nokian WR D3 i A3.

Opony zimowe Nokian WR z oceną „bardzo godne polecenia” zwyciężyły w testach opon zimowych 2011 niemieckiego magazynu motoryzacyjnego „sport auto”, w testach programu telewizyjnego „auto mobil” emitowanego przez niemiecką stację VOX oraz magazynu „Auto Plus”, francuskiego odpowiednika magazynu „Auto Świat”.

Także opony letnie Nokian wielokrotnie wygrywały w testach, oferują wysokie bezpieczeństwo i oszczędzają paliwo. Opona z oceną „szczególnie godna polecenia” zwyciężyła w rankingu 2011 magazynu „auto motor und sport”, jak również w teście niemieckiego czasopisma „Auto”.

Notę „dobrą” oponom Nokian przyznał niemiecki automobilklub ADAC oraz organizacja konsumencka Stiftung Warentest, a przez niemieckie czasopisma branżowe „Auto-Zeitung” i „sport auto” zostały one uznane za „niezwykle godne polecenia”. Także opona Nokian SUV zasłużyła sobie na miano „niezwykle godnej polecenia” w teście opon terenowych magazynu „Auto Zeitung”.

Letnie opony Nokian powstają w surowym klimacie Finlandii i są testowane w trudnych skandynawskich warunkach, dzięki czemu oferują wysoką jakość. To ekologiczne ogumienie klasy Premium produkowane wyłącznie z zastosowaniem nieszkodliwych olejów niskoaromatycznych.

Do firmy Nokian Tyres należy również sieć sprzedaży opon Vianor z ponad 900 punktami serwisowymi w 23 państwach. Akcje Nokian Tyres są notowane na NASDAQ OMX w Helsinkach.