NOKIAN: UMOWA Z TOPR PRZEDŁUŻONA – RATOWNICY ZADOWOLENI

nokian-ratow1

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe przedłużyło umowę o współpracę z firmą Nokian Tyres. W ramach niej wszystkie 17 samochodów znajdujących się w taborze TOPR zostanie wyposażonych w opony klasy premium fińskiego producenta.

Pozwoli to nadal ratownikom na łatwiejszy dostęp do trudnych miejsc i wykonywanie swoich wymagających obowiązków.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

OPONY


 

Ratownicy górscy pracują w trudnych warunkach – pogoda może się zmienić w każdej chwili. Bardzo ważne jest, aby opony zapewniały bezpieczną i zrównoważoną jazdę oraz odpowiednią przyczepność, niezależnie od pogody i terenu. Opony zimowe Nokian Hakkapeliitta, które są dostarczane do pojazdów użytkowych TOPR Sport (SUV) i dwóch ambulansów terenowych, zapewniają wyjątkową przyczepność i pozwalają dotrzeć do celu nawet w ekstremalnych warunkach górskich.

nokian-ratow2

– Dzięki oponom Nokian Hakkapeliitta ratownicy są w stanie dotrzeć do miejsc, które jeszcze niedawno były dostępne jedynie pieszo lub za pomocą nart. Dzisiaj nasze samochody terenowe mogą zjawić się na miejscu wypadku o wiele szybciej i zabrać ze sobą specjalistyczny sprzęt ratujący życie ludziom poszkodowanym w górach – mówi Jan Gąsienica- Roj, Instruktor Ratownictwa i Szef Transportu Tatrzańskiego Pogotowia Ratunkowego.

Pozostałe samochody wchodzące w skład floty wyposażone zostaną w letnie opony Nokian z serii Line i zLine, zaprojektowane z myślą o zmiennych warunkach pogodowych. Dodatkowo na sezon zimowy producent opon przekazał modele Nokian WR D3 i WR C3, które są przewidywalne na mokrych drogach, śniegu i lodzie. Niski opór toczenia tych opon zmniejsza również koszty paliwa pojazdów TOPR.

– Jesteśmy dumni z tego, że przedłużamy współpracę z TOPR. Zdajemy sobie sprawę, jak ważną i ciężką jest praca ratowników górskich, dlatego cieszy nas to, że zostaliśmy obdarzeni tak dużym zaufaniem. To dla nas ogromna odpowiedzialność, by dostarczyć dla nich odpowiedni sprzęt, który umożliwi im z powodzeniem nieść pomoc poszkodowanym przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa ratownikom – mówi Michał Antosiewicz z Nokian Tyres Polska.

nokian-ratow3

Porozumienie rozszerzające współpracę Nokian Tyres z TOPR zostało podpisane pod koniec 2018 roku. Umowa jest rozwinięciem współpracy, którą TOPR i Nokian Tyres rozpoczęły już w 2013 roku.