NOWA GAMA NARVA RANGE PERFORMANCE LED

Nową generację retrofitów LED wprowadza do oferty Narva. Charakteryzują się one kompaktowa konstrukcją, zmodyfikowanym układem chłodzenia i wyższymi parametrami świecenia.

Nowe retrofity to zamiennik tradycyjnych żarówek halogenowych. Obecnie trwają procesy ich homologacji i dopuszczenia do użytku na drogach publicznych.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Nowa Narva Range Performance LED zapewnia łatwy montaż w reflektorze. Jest krótsza, a do tego zintegrowana ze skrzynką kontrolną, która do tej pory wymagała dodatkowego miejsca pod maską samochodu. Zmieniono przy tym schemat działania pierścienia centrującego wiązkę światła wobec układu optycznego odbłyśników i klosza.

Zoptymalizowano również kwestie chłodzenia. Wykonany z aluminium radiator, pokryty anodowaną powłoką, zapewnia szybkie rozprowadzenie ciepła. Wspomaga go wbudowany w podstawę silniczek wiatraczka.

W nowych retrofitach Narva zastosowano wydajne diody LED. Osiągają one wyższą, wynoszącą 6500 Kelwinów, temperaturą barwową. Jest ona zbliżona do białego, dziennego światła, a więc neutralnego dla ludzkiego oka. Jednocześnie wyznaczono ostrą linię odcięcia z szeroką rozpiętością wiązki. Dzięki temu kierujący ma zapewnioną doskonałą widoczność sytuacji na drodze, na której pozostali uczestnicy chronieni są przed efektem oślepiania.

Gama retrofitów Narva Range Performance LED do oświetlenia zewnętrznego składa się z oferowanych do tej pory typów – H4, H7, H8/H11 Fog, HB3/4 i HIR2. Nowością w niej są nowe pozycje – H1 i H3. Atutem wszystkich jest możliwość montażu w instalacjach samochodowych 12 i 24 V oraz trwałość wynosząca do 1500 godzin ciągłego świecenia.

– Retrofity LED to nowe źródła światła, które dzięki bezpośredniemu przełożeniu mogą na stałe zastąpić żarówki halogenowe. W ten prosty sposób poprawia się techniczne parametry świecenia także starszych reflektorów samochodów, a tym samym zwiększa widoczność i poziom bezpieczeństwa. Obecnie trwają procesy ich homologacji i dopuszczenia do użytku na drogach publicznych. W oczekiwaniu na ten moment kontynuujemy prace nad rozwijaniem tej technologii – mówi Wioletta Pasionek, Marketing Manager Central Europe z Lumileds Poland, producenta i dystrybutora oświetlenia samochodowego marek Narva i Philips.