NOWE OPONY MICHELIN W SHELL ECO MARATHON 2012

Po raz kolejny Michelin weźmie udział w zawodach koncepcyjnych pojazdów: Shell Eco – marathon. Zadaniem załóg uczestniczących w wydarzeniu jest przejechanie jak największego dystansu na zaledwie jednym litrze paliwa. W tym roku impreza odbędzie się w holenderskim Rotterdamie.

Podczas maratonu Michelin zaprezentuje najnowsze rozwiązania technologiczne.

Zawody organizowane w dniach 16-19 maja będą okazją do zaprezentowania najnowszych rozwiązań Michelin stworzonych z myślą o zmniejszeniu zużycia paliwa. Specjalnie na potrzeby imprezy inżynierowie firmy zaprojektują oponę o bardzo niskim oporze toczenia – aż sześciokrotnie mniejszym niż w najbardziej zaawansowanych pod tym względem produktach na rynku – gamie opon Michelin EnergyTM Saver.

Ilość paliwa spalanego podczas jazdy w znaczącym stopniu zależy właśnie od zastosowanych opon, które w przypadku samochodów z silnikiem spalinowym odpowiadają za 20 proc. zużycia energii. W przypadku pojazdów prototypowych ten udział jest jeszcze większy – aż 60 proc.


Zobacz także:
SHELL ECO MARATHON 2012: REKORDY USTANOWIONE
SHELL ECO MARATHON 2012: T-MOBILE PATRONEM
SHELL ECO MARATHON 2012: MICHELIN BIJE REKORD
SHELL ECO MARATHON 2012: POLACY JUŻ GOTOWI
SHELL ECO MARATHON 2012: ZAPROSZENIE NA TARGI


– Shell Eco – marathon to dla zespołów badawczych Michelin prawdziwe laboratorium. Nasi inżynierowie testują tam i udoskonalają unikalne rozwiązania, które potem będą stosowane w samochodach, jakimi jeździmy na co dzień – tłumaczy Pascal Couasnon, Dyrektor ds. Komunikacji Technicznej i Naukowej Michelin.

Filozofią Michelin Group jest tworzenie opon, które łączą w sobie bezpieczeństwo, trwałość oraz oszczędność. Równowaga tych osiągów to priorytety innowacyjnych rozwiązań marki. Tylko w 2011 roku grupa Michelin przeznaczyła 500 milionów euro na badania oraz rozwój.

POLECAMY: SHELL ECO-MARATHON 2011: MEDAL DLA POLSKICH STUDENTÓW – PAKS NA PODIUM!

POLECAMY: SHELL ECO-MARATHON 2011: POLSCY STUDENCI W LAUSITZ