NOWY ASTON MARTIN DBX NA SPECJALNYCH OPONACH PIRELLI

Aston Martin DBX1

Trzy różne rodzaje opon zaprojektowała Pirelli dla nowego Astona Martina. To owoc niemal trzech lat pracy oraz ścisłej współpracy inżynierów obu firm.

Ogumienie podkreśla możliwości i osiągi DBX – model będzie bezpiecznie poruszał się po drogach.


Zobacz także:

OPONY

ROZMAITOŚCI


 

Najnowszy model Aston Martin jest wyposażony wyłącznie w opony Pirelli, które precyzyjnie spełniają wysokie wymagania brytyjskiego producenta. P Zero dla DBX została opracowana w celu zapewnienia najlepszych możliwych osiągów i prowadzenia, Scorpion Zero AS – do jazdy w terenie, a Scorpion Winter – w trudnych zimowych warunkach.

Aston Martin DBX2

Początek współpracy, będącej częścią strategii perfect fit firmy Pirelli, to testy laboratoryjne. Następnie działania przeniosły się w teren, gdzie testowano dedykowane rozwiązania w zróżnicowanych warunkach. Trakcja opon Pirelli na mokrej nawierzchni została udoskonalona na torze testowym włoskiej marki w Vizzola pod Mediolanem, natomiast osiągi opon na lodzie i śniegu zostały potwierdzone na zimowym torze testowym Pirelli w Fleurheden w Szwecji.

Właściwe osiągi uzyskano i dopracowano na słynnym, szybkim torze Nardo w południowych Włoszech. Ostateczna walidacja, czyli najważniejszy test każdego samochodu i zestawu opon, odbyła się na Nürburgring Nordschleife w Niemczech.

Mieszanka opon P Zero pochodzi od opon stosowanych w samochodach GT, co potęguje doznanie przenoszenia mocy turbodoładowanego silnika V8 nowego Aston Martina. Mieszanka zapewnia również maksymalną przyczepność na torze. Pasek o kącie zero stopni w strukturze opony oznaczonej A8A na ścianie bocznej (identyfikacja konkretnego ogumienia dla Aston Martin DBX) – wykorzystuje nowy materiał hybrydowy, który oferuje lepsze wyczucie kierownicy.

Aston Martin DBX3

Wszystko po to, aby zwiększyć precyzję prowadzenia. Co więcej, to rozwiązanie obniża całkowitą masę opony, zmniejszając opór toczenia i zużycie paliwa.

Scorpion Zero AS to opona przeznaczona dla tych, którzy zamierzają korzystać z DBX, również w terenie. Wzór bieżnika został przeprojektowany, a dzięki sztywniejszym blokom w kierunku zewnętrznej powierzchni styku, opona zapewnia lepszą przyczepność w trudnych warunkach.

Scorpion Winter, specjalistyczna opona zimowa dedykowana SUV-om, została zoptymalizowana do temperatur sięgających minus 30 stopni Celsjusza. Pirelli zmodyfikowało takzę skład osnowy opony.

Pirelli i Aston Martin łączy długa i bliska współpraca. Premiera nowego modelu DBX oznacza, że obecnie włoska firma dostarcza opony do 50 proc. wszystkich nowych Aston Martinów, w tym takich modeli, jak DBS Superleggera i nowy Vantage.