NOWY JORK 2012: JAGUAR POKAZAŁ F-TYPE

Marka Jaguar wprowadzi do produkcji zupełnie nowy samochód sportowy – model F-TYPE. To urzeczywistnienie pozytywnie przyjętego, koncepcyjnego modelu C-X16, który miał swoją premierę we wrześniu 2011 roku.

Firma Jaguar postanowiła przyspieszyć produkcję samochodu opartego na projekcie koncepcyjnego C-X16. Ten ruch podyktowany był dobrymi recenzjami i opiniami, jakie model zebrał podczas swej premiery we wrześniu 2011 roku. Już w kwietniu, na Targach Motoryzacyjnych w Nowym Jorku, został zaprezentowany nowy model F-TYPE, który zostanie przeznaczony do produkcji jeszcze w tym roku.

– Nowy model F-TYPE będzie ucieleśnieniem nowoczesnej wizji samochodu sportowego. Dzięki pracy inżynierów i zespołu projektowego stworzyliśmy pojazd, który ma ambicję i możliwości, by stać się liderem w swojej klasie – powiedział Adrian Hallmark, Global Brand Director marki Jaguar.

Projekt nowego Jaguara F-TYPE odwołuje się do prawdziwych, sportowych korzeni marki. Wykorzystując swoje doświadczenie w projektowaniu pojazdów całkowicie aluminiowych, Jaguar stworzył model F-TYPE, który zadebiutuje jako bezkompromisowa dwuosobowa wersja cabrio z nowymi silnikami. Jego priorytetem będzie dostarczenie najwyższego poziomu dynamiki prowadzenia oraz zapewnienie kierowcy maksimum emocji.

Podobnie jak modele C-Type, D-Type i E-Type, Jaguar F-TYPE to samochód sportowy w czystej postaci. Dołączy do obecnej gamy modelowej Jaguara XF sedan oraz Sportbrake, XJ oraz XK coupe/cabrio. Sprzedaż rozpocznie się w połowie 2013 roku.