NOWY JORK 2013: JAGUAR F-TYPE NAGRODZONY

jag 1_f-type_wcoty

Jaguar F–Type otrzymał prestiżowa nagrodę World Car Design 2013. Została ona przyznana przez jury złożone z sześćdziesięciu sześciu dziennikarzy motoryzacyjnych z całego świata. Do konkursu zakwalifikowano 43 samochody.

Według oceny jury model Jaguar F–Type charakteryzuje muskularna, piękna, sportowa sylwetka. Dynamizmu dodaje mu odpowiednie rozłożenie proporcji zaokrąglonych powierzchni. Natomiast z zewnątrz utrzymuje on nienaganną elegancję.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE


Nagrodę odebrał podczas New York International Auto Show Adrian Hallmark, Jaguar Global Brand Director.

– F-TYPE jest to pierwszy pełnokrwisty sportowy samochód Jaguara. Jego architektura i technologia światowej klasy, owinięte są w zapierający dech w piersiach projekt, którym może być tylko Jaguar. Ten sportowy model Jaguara jest naszą propozycją z punktu widzenia jego konkurencyjności odnośnie wydajności, mocy jak i ceny . Tegoroczne jury z pewnością brało pod uwagę tę kombinację czynników. A my jesteśmy zachwyceni i zaszczyceni mogąc odebrać tę nagrodę – powiedział Adrian Hallmark, odbierając nagrodę podczas salonu samochodowego w Nowym Jorku.

jag 2_f-type_wcoty

– Żaden projekt nie dał mi większej przyjemności niż praca nad modelem F- Type. Jest to koncept na który czekałem od momentu rozpoczęcia pracy w firmie Jaguar i który dał zarówno całemu zespołowi projektowemu Jaguar jak i mnie tak wiele satysfakcji. F-TYPE jest to zdecydowanie samochód sportowy, który jest wierny wartościom marki Jaguar – piękne linie oraz czystość formy. Jestem zaszczycony, że ten właśnie projekt otrzymał nagrodę World Car Design – powiedział Ian Callum, Dyrektor Designu Jaguar.

W ofercie dostępne są trzy modele – F-Type, F-Type S oraz F-Type V8S, napędzane odpowiednio nowym silnikiem Jaguara 3,0-litrowym benzynowym V6 z doładowaniem w dwóch wersjach 340 KM i 380 KM oraz 5,0-litrowym benzynowym silnikiem V8 z doładowaniem oferującym, aż 495 KM i 625 Nm. Wszystkie silniki współpracują z ośmiobiegową skrzynią biegów QuickShift, która może być sterowana za pomocą centralnie zamontowanej dźwigni SPORTSHIFT, bądź manetek przy kierownicy.

Topowy model Jaguara F-Type V8S przyspiesza od 0 do 100 km/h 4,3 sekundy i osiąga maksymalną prędkość 300 km/h. Model F-Type S z 380-konnym silnikiem V6 przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,9 sekundy, a jego maksymalna prędkość wynosi 275 km/h, natomiast Jaguar podstawowy F- Type przyspiesza do setki w 5,3 sekundy i do elektronicznie ograniczonej prędkości maksymalnej wynoszącej 260 km/h.

jag 3_f-type_wcoty