ODKRYCIE ROKU: RADOŚĆ KUBY GIERMAZIAKA

W ubiegłą sobotę 7 stycznia już po raz 77. ogłoszono zwycięzców i laureatów Plebiscytu na 10 Najlepszych Sportowców Polski organizowanego przez “Przegląd Sportowy” i TVP. W zaszczytnym gronie nominowanych do prestiżowego tytułu Sportowca Roku znalazł się również Jakub Giermaziak.

Verva Racing Team, to powołany przez PKN Orlen zespół rywalizujący na torach Formuły 1 w serii Porsche Supercup. Kuba Giermaziak zwyciężył w kategorii Odkrycie Roku.

Kierowca może zaliczyć rok 2011 do udanych sportowo. Już w drugim sezonie startów w serii Porsche Supercup, która towarzyszy wyścigom Formuły 1,do ostatniej rundy walczył bowiem o podium. W trakcie sezonu zdobył dwa pole position i czterokrotnie stawał na “pudle”, w tym dwa razy na najwyższym stopniu!

Wygrana na Węgrzech z największą w historii Porsche Supercup przewagą nad drugim na mecie zawodnikiem (wynoszącą ponad 18 sekund) oraz zwycięstwo na legendarnym Spa-Francorchamps sprawiły, że na torach F1 kibice ponownie mogli usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego.

Pięknym zwieńczeniem sukcesów sportowych kierowcy wspieranego przez PKN Orlen była nominacja do 20 Najlepszych Sportowców Roku oraz tytuł Odkrycia Roku w 77. Plebiscycie Przeglądu Sportowego. Podczas uroczystej Gali Mistrzów Sportu w Teatrze Polskim w stolicy, Kuba Giermaziak odebrał z rąk Jacka Krawca – Prezesa Zarządu PKN Orlen S.A. statuetkę Championa za tytuł Odkrycia Roku.

– Gdy dowiedziałem się o nominacji w Plebiscycie Przeglądu Sportowego, byłem bardzo zaskoczony, ale i zaszczycony, że znalazłem się w gronie tak utytułowanych sportowców jak Justyna Kowalczyk, Adam Małysz czy Agnieszka Radwańska. Nie spodziewałem się tego. Mimo, że od 10 roku życia zajmuję się motosportem i mam na koncie pierwsze ważne sukcesy, to wiem, że przede mną jeszcze dużo pracy. Niezmiernie cieszę się z tytułu Odkrycia Roku. Traktuję to jako wyróżnienie dla całej ekipy Verva Racing Team. Mam za sobą udany sezon, który jest wspólnym sukcesem i na który złożyła się praca całego zespołu, zarówno po stronie obsługi technicznej, jak i organizacyjnej ze strony sponsora PKN Orlen – podsumował nagrodę Kuba Giermaziak.

Już niedługo zespół rozpocznie przygotowania do kolejnego emocjonującego sezonu Porsche Supercup, w którym Kuba z pewnością będzie walczył o zwycięstwo…

Zdjęcia: www.kubagiermaziak.com.pl