OPEL: EUROPEJSKI MODEL MOKKA OD 2014 ROKU

O_1373465576214

Opel Mokka będzie produkowany w Europie. W drugiej połowie 2014 roku fabryka GM w Saragossie (Hiszpania) rozpocznie produkcję modelu. Zarządy GM i Opla wspólnie podjęły tę decyzję ze względu na ogromne zapotrzebowanie na pojazdy tego typu w na naszym kontynencie.

Jednocześnie zwiększy się produkcja Opla Mokki w fabryce w Bupyeong (Korea) — do tej pory będącej jedynym wytwórcą tego auta.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


– Decyzja w sprawie zakładu w Saragossie to element strategii dotyczącej produkowania naszych samochodów tam, gdzie je sprzedajemy. Ogromny popyt na Mokkę jest dowodem atrakcyjności najnowszych modeli marki, dodaje rozmachu naszej kampanii i gwarantuje miejsca pracy w Europie. Ta decyzja pomoże rozwiązać kwestię niewykorzystania dostępnych mocy produkcyjnych na kontynencie europejskim, jest to, więc dobra wiadomość dla całej firmy – powiedział Prezes Opla, Karl-Thomas Neumann.

W początkowej fazie firma zainwestuje 80 milionów USD w zakład w Saragossie. Decyzja o uruchomieniu produkcji Mokki w Europie pomoże ochronić 5 800 miejsc pracy w hiszpańskiej fabryce Opla, która produkuje obecnie modele Corsa i Meriva.

Opel Mokka cieszy się niesłabnącą popularnością od chwili pojawienia się na rynku latem 2012 roku. Samochód zyskał uznanie nie tylko ekspertów, lecz także klientów — Mokka jest jednym z trzech najlepiej sprzedających się SUV-ów na kilku rynkach europejskich.

Początkowo nowa produkcja będzie oparta na systemie montażu CKD (Completely Knocked Down), który polega na budowie auta od podstaw, a na linię montażową trafią części z Korei. Planowana jest jednak stopniowa rozbudowa zakładu.

– To kolejny wielki dzień dla Opla — kontynuował Neumann. Niedawna decyzja GM o zainwestowaniu 4 miliardów euro na rynku w Europie oraz dodatkowa deklaracja o przekazaniu 230 milionów euro na rzecz Centrum Rozwoju w Rüsselsheim w Niemczech potwierdzają, że wybraliśmy właściwą drogę.

Największymi zwycięzcami są klienci Opla i pracownicy firmy w Europie!