OPEL: MOKKA CHĘTNIE ZAMAWIANA W EUROPIE

Nowy Opel Mokka zdobył serca potencjalnych klientów. Już ponad 25 tysięcy Europejczyków zdecydowało się na zakup tego modelu, który u dealerów pojawi się dopiero jesienią (w październiku). Szczególnie duże zainteresowanie odnotowano w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i Rosji.

Zamówienia są przyjmowane także w polskich salonach marki.

Mokka, na którą “zapisy” rozpoczęły się w czerwcu, wprowadza Opla do szybko rozwijającego się segmentu kompaktowych SUV-ów (SUV-B). Ceny wariantu z silnikiem benzynowym o pojemności 1,6 l i mocy 85 kW/115 KM rozpoczynają się od 67 900 złoptych. Mokka dostępna jest również w wersji z turbodoładowanym silnikiem o mocy 103 kW/140 KM oraz silnikiem diesla o pojemności 1,7 l i mocy 96 kW/130 KM.

– Wraz z Mokką rozpoczynamy nowy rozdział naszej taktyki sprzedażowej. Duża liczba zamówień sugeruje, że model jest strzałem w dziesiątkę. Technologie, dynamika oraz śmiała stylistyka samochodu przypadają do gustu naszym klientom – mówi Alfred E. Rieck, wiceprezes Opla ds. sprzedaży i marketingu.

Pomimo że Mokka ma jedynie 4,28 m długości, zapewnia wygodne miejsca pięciu osobom. Jest kolejnym modelem który powstał zgodnie z najnowszą filozofią Opla – połączenia atrakcyjnej stylistyki, innowacyjnych technologii i wyrafinowanych funkcji, dostępnych dla jeszcze szerszego grona nabywców. Opel Mokka poszczycić się może również ergonomicznymi siedzeniami, które otrzymały certyfikację AGR – niemieckiej organizacji eksperckiej na rzecz zdrowych pleców (Aktion Gesunder Rücken e.V.).

Wszystkie wersje modelu zostały wyposażone w standardowe funkcje podnoszące poziom komfortu i bezpieczeństwa, takie jak elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC) i kontrola trakcji (TC). Jazdę po wzniesieniach ułatwią i uczynią bezpieczniejszą dwa układy: wspomagający ruszanie na pochyłościach (HSA) i kontroli zjazdu ze wzniesień (HDC).

Mokka oferuje napęd na przednie koła (FWD) lub na cztery koła (AWD). Opcjonalna technologia AWD automatycznie rozpoznaje, kiedy należy zaangażować wszystkie cztery koła i zapewnia najwyższy poziom przyczepności w odpowiednich momentach.

Mokka jest pierwszym z trzech modeli, które wprowadzają markę Opel do nowych segmentów samochodowych. W pierwszej połowie 2013 r. w sprzedaży pojawią się modny, niewielki model miejski ADAM oraz nowy kabriolet.