OPEL: NOWA CORSA JEST JUŻ PRODUKOWANA W SARAGOSSIE

2019 Opel Corsa

W fabryce w Saragossie należącej do Groupe PSA ruszyła produkcja nowej, szóstej generacji Opla Corsy. W ceremonii uczestniczył Król Hiszpanii Filip VI.

Był także prezes zarządu grupy, Carlos Tavares oraz dyrektor generalny firmy Opel Michael Lohscheller i liczni goście.


Zobacz relacje:

ROZMAITOŚCI

ECO


 

Szósta generacja miejskiego modelu Opla jest jeszcze wydajniejsza i bardziej dynamiczna od swoich poprzedników. Jest też znacząco lżejsza od poprzedniczki – waży poniżej 1000 kilogramów. Zmniejszona masa współgra ze sportowym ogólnym wrażeniem. W ofercie znalazły się też wydajne silniki charakteryzujące się mniejszym zużyciem paliwa i niższą emisją CO2 w porównaniu z jednostkami montowanymi wcześniej.

Opel-Corsa-f2

– Corsa jest nie tylko jednym z najbardziej udanych modeli w najnowszej historii — o czym świadczy około 14 milionów egzemplarzy sprzedanych w ciągu ostatnich 37 lat — ale także jednym z kamieni milowych naszej ofensywy elektryfikacyjnej. Już na początku 2020 roku w Saragossie uruchomimy również produkcję elektrycznej Corsy‑e. Będzie to pierwszy w pełni elektryczny Opel produkowany w Europie. W ten sposób wyraźnie sygnalizujemy, że wraz z nową Corsą wprowadzamy do fabryki w Saragossie przyszłość, oraz że Opel stawia na elektryczność — powiedział dyrektor generalny firmy Opel, Michael Lohscheller.

Corsa‑e z silnikiem o mocy 100 kW (136 KM) i elektrycznym zasięgiem 330 km (WLTP) wraz z Grandlandem X Hybrid4 Corsa‑e erę elektryczną w firmie. Do 2024 roku każdy model marki będzie dostępny w wersji elektrycznej.

2019 Opel Corsa