OPEL: SYSTEM NIGHT VISION W NOWYM GRANDLANDZIE

System Night Vision oparty na kamerach debiutuje w nowym Grandlandzie.

Nowy Opel Grandland jest bogato wyposażony w najnowocześniejsze technologie i systemy wspomagające kierowcę, które sprawiają, że prowadzenie pojazdu jest bardziej komfortowe, łatwiejsze i przede wszystkim bezpieczniejsze.


Zobacz także:

TECHNIKA

ROZMAITOŚCI


 

Jedną z takich technologii, przydatnych zwłaszcza zimą przy wcześnie zapadającym zmierzchu i słabej widoczności, jest system Night Vision. Nowy flagowy SUV, dostępny także jako hybryda plug-in, jest pierwszym modelem Opla z systemem Night Vision. Podobnie jak adaptacyjne reflektory pikselowe IntelliLux LED nowy system pomaga kierowcy Grandlanda odpowiednio wcześniej zauważyć ludzi i zwierzęta na drodze. Obydwa systemy zamieniają noc w dzień i zwiększają bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi po zmroku i w ciemnościach.

Opel Vizor z Night Vision i reflektorami pikselowymi IntelliLux LED

Nowy Opel Grandland łączy czyste i odważne wzornictwo z najnowszą technologią. Opel Vizor jest nie tylko przyciągającym wzrok nowym obliczem marki, ale także pomysłowym sposobem na zintegrowanie innowacyjnych systemów oraz ich ukrycie pod ciekawym stylistycznie i funkcjonalnym elementem. Jedną z takich technologii jest oparty na kamerach system Night Vison, którego wprowadzanie firma Opel rozpoczyna od modelu Grandland. Zasadę działania oraz zalety systemu przedstawiono w trwającym niespełna minutę filmie na YouTube.

Dzięki kamerze termowizyjnej ukrytej pod panelem Opel Vizor jazda nocą jest bezpieczniejsza, zwłaszcza na słabo oświetlonych drogach poza miastem lub wśród lasów. Night Vision wykrywa ludzi i zwierzęta z odległości do 100 metrów przed samochodem jako obiekty cieplejsze od ich otoczenia. Gdy tylko kamera zauważy pieszego, rowerzystę lub zwierzę na poboczu, system wskaże lokalizację takiego obiektu na dwunastocalowym ekranie centrum informacyjnego kierowcy w cyfrowym kokpicie Pure Panel. Sylwetka człowieka lub zwierzęcia przed pojazdem jest wyraźnie zaznaczona kontrastującym kolorem. Dzięki temu systemowi kierowca Grandlanda może wcześniej zauważyć potencjalnie niebezpieczną sytuację i ma dodatkowe, ale decydujące ułamki sekund na dostosowanie prędkości lub manewr omijający przeszkodę.

Night Vision jest dostępny w nowym Grandlandzie wraz z reflektorami pikselowymi IntelliLux LED. Z Opel Vizor zintegrowana jest również technologia oświetlenia – 168 elementów LED (po 84 na każdy reflektor) zapewnia płynną adaptację wiązki światła do sytuacji na drodze i otoczenia, bez oślepiania kierowców w innych pojazdach. Matryca LED precyzyjnie, w czasie liczonym w milisekundach, „wycina” ze snopa świateł drogowych pojazdy nadjeżdżające z przeciwka, oświetlając resztę drogi z pełną mocą. Oba systemy łącznie zapewniają podwójne bezpieczeństwo. Zamieniają dzień w noc i pozwalają relaksować się za kierownicą nawet na słabo oświetlonej drodze.