OSRAM: LAMPKA ONYX COPILOT W NOWEJ WERSJI LED

Osram_acc26b2

Lampka Onyx Copilot firmy OSRAM jest już dostępna w wersji wyposażonej w bardzo trwałe diody elektroluminescencyjne. Projekt został uhonorowany jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie designu – red dot.

Dotychczas lampkę do czytania była dostępna tylko w wersji halogenowej, obecnie można nabyć wyposażoną w technologię LED. Nowa odsłona produktu to gwarancja 5000 godzin pracy bez konieczności wymiany diody (pięciokrotnie więcej niż w przypadku żarówki halogenowej).


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Szyjka lampki wykonana jest z czarnej gumy silikonowej, co zapewnia dużą elastyczność i pozwala kierować światło tam, gdzie jest potrzebne. Lampkę można podłączyć do gniazdka zapalniczki samochodowej. Przycisk włączający umieszczono na głowicy lampki. Onyx Copilot można z powodzeniem stosować zarówno w samochodach osobowych (12 V), jak i ciężarowych (24 V).

Lampka Onyx Copilot została uhonorowana prestiżową nagrodą red dot w kategorii design produktu. Przyznawana od 1955 roku nagroda jest jedną z najbardziej prestiżowych w dziedzinie designu na świecie. W tym roku w konkursie wzięło udział 1865 producentów, projektantów oraz architektów z 54 krajów.

Parametry techniczne Onyx Copilot:
– temperatura barwowa: 3200 kelwinów (ciepła biel);
– czas pracy oprawy: 5000 godzin;
– strumień świetlny: 20 lumenów;
– długość: 300 mm;
– zasilanie: z gniazdka zapalniczki samochodowej;
– napięcie: 12 V/24 V;
– standard złącza: ISO 4165 oraz SAE J563.