PANEK: NOWE UNIKALNE AUTA DOSTĘPNE W CARSHARINGU

Już niebawem do CarSharingu Panek dołączą kolejne dwa unikalne samochody. Będą to: nowy Jeep Wrangler Sahara z silnikiem 2.0 Turbo o mocy 272 KM oraz historyczna Corvetta Stingray C3.

To drugie auto ma pod maską silnik V8 o pojemności 5,7 litra o mocy 190 KM, połączony z 3-stopniową automatyczną skrzynią biegów.


Zobacz relacje:

ROZMAITOŚCI


 

– Jeep Wrangler to pierwszy tego typu samochód w naszej flocie. Posiada wszystkie właściwości terenowe, które oferuje producent, a zamiast standardowych opon drogowych został wyposażony w duże szersze i wysoko bieżnikowe opony terenowe. Nie zachęcam jednak do jazdy w terenie ani startu w wyścigach off- roadowych, gdyż auto przeznaczone jest do jazdy w CarSharingu miejskim i z taką intencją je wprowadzamy – informuje Maciej Panek, Prezes Panek S.A.

Mimo swojego terenowego DNA Jeep Wrangler sprawi wiele radości podczas jazdy miejskiej. Właśnie zmiana perspektywy zza kierownicy jest dużym walorem samochodu. Posiada on przednie i tylne czujniki parkowania oraz kamerę ParkView. Jest też wyposażony m.in. w elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka boczne, automatyczną klimatyzację, elektrycznie otwierane szyby, 7-calowy programowany kolorowy wyświetlacz TFT połączony z systemem multimedialnym, system Isofix.

Nowy Wrangler został doposażony o system nagłośnienia Alpine Premium – 8 głośników, subwoofer, wzmacniacz 522 W oraz dodatkowy pakiet Full Technology, służący do monitorowania martwego pola, detektor obiektów z tyłu.

Pojazd został przyporządkowany do grupy samochodów unikalnych Unique. Żeby go wynająć nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych warunków poza samą rejestracją w usłudze Panek CS. Minuta wynajmu Wranglera to cena 2 zł, a pokonanie 1 km kosztować nas będzie 3 zł. Samochód nie jest objęty subskrypcją, nie ma więc możliwości zwolnienia z odpowiedzialności za szkody własne.

Corvetta pochodzi z 1977 roku i przyjechała do z Florydy. W historii wyprodukowano zaledwie 500 000 egzemplarzy tego modelu. To auto to legenda i zarazem obiekt westchnień wielu osób kiedyś i po dziś dzień. Pod maską znajduje się potężny silnik V8 o pojemności 5,7 litra. Każdy, kto usiądzie za sterami tego „muscle cara” poczuje szybkie bicie swojego serca.

– Ten samochód ciężko objąć rozumem, to typowe auto dla przyjemności, które ma spowodować, że Użytkownik będzie delektować się jazdą. Jak zwykle nie zachęcamy do sprawdzania możliwości tego wehikułu, nie do tego został on kupiony. Wierzę w to, że zostanie doceniony i będzie traktowany z należnym mu szacunkiem – komentuje Katarzyna Panek, Rzecznik Panek S.A.

Firma obchodzi właśnie 20-lecie. Jeep i Corvetta to jedne z planowanych 20 jubileuszowych aut, które pojawią się do końca tego roku. Przypominamy, że do dyspozycji są już: Fiat 125p, Fiat 126p, Polonez, Syrena i Pontiac Trans AM. Jeep Wrangler i Corvetta Stingray C3 tradycyjnie pojawią się najpierw w Warszawie, a następnie zostaną przewiezione do innych miast, w których dostępna jest usługa Panek CarSharing (Lublin, Wrocław, Kraków, Trójmiasto).