PARYŻ 2012: BMW – ZMIANY LINII MODELOWEJ

Poczynając od tegorocznej jesieni, BMW przedstawi nowe, atrakcyjne propozycje, które można w skrócie opisać słowami sport, wszechstronność i efektywność. Wszystko dzięki nowym wersjom silnikowym i nowej gamie wyposażeniowej w najnowszych odmianach samochodów klasy kompaktowej i średniej.

Po raz pierwszy inteligentny napęd wszystkich kół BMW xDrive pojawi się w modelach BMW serii 1. Ponadto zaplanowano debiut bardzo ekonomicznego BMW 114d.

Podobnie jak w przypadku dwóch wersji nadwoziowych z napędem na cztery koła, BMW 114d jest oferowany w wersji pięciodrzwiowej oraz trzydrzwiowej. Nowy trzydrzwiowy BMW serii 1 jest wprowadzany równolegle z BMW 120d i BMW 118i, które wyposażono w napęd tylnych kół. W tej sytuacji klienci otrzymają do wyboru pięć benzynowych i sześć dieslowskich wersji modelowych w każdym z dwóch kompaktowych nadwozi.

BMW 320i EfficientDynamics Edition Sedan będzie oferowany jako pierwszy benzynowy samochód wyposażony w dodatkowe, nowe technologie ograniczające zużycie paliwa i emisję spalin.

Nowy BMW 3 Touring w przyszłości będzie dostępny z czterema silnikami dieslowskimi i dwoma benzynowymi. Obok BMW 328i Touring z silnikiem benzynowym o mocy 180 kW/245 KM, który był dostępny już wcześniej, obecnie pojawi się drugi benzynowy wariant tego samochodu – BMW 320i Touring z silnikiem o mocy 135 kW/184 KM. Najnowszymi wersjami tego samochodu są obok BMW 320i Touring Także BMW 318d Touring oraz BMW 316d Touring.

Od momentu premiery rynkowej nowy BMW 3 Touring otrzymał w wyposażeniu opcjonalnym najnowszą generację systemu nawigacyjnego Professional. Kompleksowo opracowany system obejmujący między innymi trójwymiarową grafikę wszystkich ekranów menu, dalsze udoskonalenia służące wygodzie obsługi, a także rozbudowany system rozpoznawania mowy współpracujący ze wszystkimi funkcjami biurowymi, będzie równolegle wprowadzany w nowym BMW 3 Sedan już na jesieni 2012 roku.

Nowy BMW 3 otrzyma także jako opcję system aktywnej ochrony (Active Protection) zawierający asystenta koncentracji kierowcy (Attentiveness Assistant).

Kontynuując wcześniejsze prace, zwiększono liczbę modeli BMW spełniających normę czystości spalin Euro6. Na przykład BMW 125i, zarówno w wersji trzydrzwiowej jak i pięciodrzwiowej, dołączy do samochodów spełniających zaostrzone wymagania środowiskowe. W BMW serii 3 dwa kolejne silniki oferują wymagany zoptymalizowany poziom emisji. Wersje Sedan i Touring samochodów BMW 328i oraz BMW 320i są też gotowe do spełnienia normy Euro6. Od jesieni 2012, to samo dotyczy wszystkich wersji benzynowych BMW X1.

Wszystkie nowości prezentowane są podczas salonu samochodowego w Paryżu.