PARYŻ 2012: HONDA – CR-Z, CR-V I NOWY SILNIK

Honda poinformowała o produktach, które zaprezentuje podczas salonu samochodowego w Paryżu. Znajdzie się wśród nich nowy CR-V, zmodyfikowany CR-Z oraz nowy silnik wysokoprężny o pojemności 1.6 litra, który zadebiutuje w modelu Civic.

CR-Z 2013

W modelu CR-Z zauważymy odświeżoną stylistykę nadwozia i wnętrza samochodu, które poprawiły jego ogólny wizerunek, natomiast wzmocnione silniki benzynowy i elektryczny zapewniają teraz lepsze osiągi, przy zachowaniu niskiego poziomu zużycia paliwa i emisji spalin. Szczegóły dot. osiągów tego auta oraz daty jego wprowadzenia do sprzedaży poznamy podczas salonu paryskiego.

Nowy CR-V

Swoją europejską premierę będzie świętowała czwarta generacja Hondy CR-V. Samochód bazuje na sukcesie poprzedników, oferując funkcjonalność, wysoką jakość wykonania i zaawansowane technologie. Po raz pierwszy w Europie nowy SUV japońskiego producenta będzie dostępny w wersji z napędem na dwa lub cztery koła. Zmiany wprowadzone w gamie silników benzynowych i wysokoprężnych przyczyniły się z kolei do znacznego obniżenia emisji dwutlenku węgla.

 

 

CIVIC 1.6L i-DTEC

Honda zaprezentuje na targach motoryzacyjnych w Paryżu model Civic 5D wyposażony w silnik wysokoprężny 1,6 l i-DTEC. Ta pierwsza w Europie jednostka napędowa z opracowanej przez Hondę serii „Earth Dreams Technology” generuje 120 KM mocy, emitując zaledwie 94 gramy CO2 / km.

Dzięki nowemu silnikowi, Civic spala teraz zaledwie 3.6 l/100 km w cyklu mieszanym (wszystkie dane dla modelu wyposażonego w 16-calowe koła).

Honda EV-STER

Podczas Paris Motor Show 2012 Honda zaprezentuje model EV-STER – mały, elektryczny, sportowy pojazd koncepcyjny nowej generacji.

40-ta rocznica modelu Civic

W tym roku Honda świętuje czterdziestą rocznicę stworzenia modelu Civic, który po raz pierwszy pojawił się na rynku w 1972 roku. Od tego czasu na całym świecie sprzedało się ponad 20 milionów egzemplarzy tego auta. W celu uczczenia wydarzenia, obok najnowszego Civica, Honda zaprezentuje w Paryżu model pierwszej generacji.