PARYŻ 2012: NAGRODY DLA RENAULT CLIO I ZOE

Podczas paryskiego światowego Salonu Samochodowego nowe Clio zostało uznane przez słuchaczy radia RTL i czytelników Auto Plus za Najlepszy samochód seryjny, a ZOE − za Najlepszy Zielony Samochód.

Nowe Clio i ZOE zostały wybrane z listy dziesięciu modeli w obu kategoriach.

– Te nagrody stanowią dowód uznania dla odnowy gamy samochodów Renault i potwierdzają doskonały odbiór społeczny, jakim cieszą się te dwa atrakcyjne, innowacyjne i odznaczające się świetnymi osiągami modele – zaznaczył Carlos Tavares, dyrektor generalny ds. operacyjnych Renault.

Nowe Clio, które zebrało 33 proc. wszystkich głosów w kategorii Najlepsze auto seryjne Salonu Samochodowego w Paryżu, potwierdziło, że jest godnym spadkobiercą modelu, którego sprzedaż osiągnęła ponad 12 milionów egzemplarzy od chwili jego wprowadzenia na rynek w 1990 roku. Nowe Renault Clio i ZOE stanowią odnowę stylistyczną samochodów marki: mają pociągać prostotą, zmysłowością i ciepłem. Czwarta już generacja Clio to zaawansowane technologie, a w szczególności oferta multimedialnych tabletów.

Nowe Clio wyposażone w silnik dCi 90 Energy zużywa zaledwie 3,2 l / 100 km i emituje 83 g CO2/km (dane fabryczne). Najwyższy poziom bezpieczeństwa potwierdzony został w testach Euro NCAP, w wyniku których aż w 3 spośród 4 badanych kategorii Clio uzyskało najlepszy wynik w swojej klasie.

Oddając aż 51 proc. głosów w kategorii Najlepszy Zielony Samochód Salonu Samochodowego w Paryżu publiczność uznała Renault ZOE za auto wyjątkowo atrakcyjne i prawdziwie innowacyjne, zwłaszcza jeśli chodzi o ochronę środowiska. Wraz z wprowadzeniem na rynek modelu ZOE, Renault otwiera dostęp do indywidualnych środków transportu o zerowej emisji szerokim rzeszom użytkowników.

ZOE jest pierwszym modelem zaprojektowanym od podstaw jako auto w 100 proc. elektryczne, dostępne dla szerokich rzesz użytkowników w cenie już od 13 700 euro brutto, nadające się do codziennego użytku. W modelu zastosowano 6 stanowiących światową premierę zaawansowanych technologii, zwiększających prostotę jego użytkowania, zasięg oraz zakres łączności.

Po raz pierwszy spełnione zostały wszystkie warunki niezbędne do masowego rozwoju produkcji samochodów elektrycznych. Wprowadzenie na rynek ZOE stanowi początek nowej epoki: samochodu elektrycznego dla wszystkich.

Sześć światowych premier Renault ZOE to:
– pierwszy produkowany na wielką skalę samochód elektryczny w cenie od 13 700 euro brutto;
– pierwszy produkowany na wielką skalę samochód elektryczny z homologowanym według standardu NEDC2 zasięgiem 210 km;
– pierwszy samochód wyposażony w standardzie w system „Range OptimiZEr3”, pozwalający zwiększyć faktyczny zasięg pojazdu niezależnie od warunków drogowych (użytkownik będzie mógł pokonywać dystanse w granicach od 100 do 150 km);
– pierwszy elektryczny samochód z możliwością ładowania akumulatorów poprzez pojedyncze gniazdo w pojeździe w czasie od 30 minut do 9 godzin, zależnie od mocy dostępnej w terminalu ładowania (od 3 do 43 kW);
– pierwszy elektryczny samochód umożliwiający masowy rozwój sieci terminali szybkiego ładowania, prostszych i do 4 razy tańszych dla samorządów lokalnych;
– pierwszy model Renault wyposażony w standardzie we wbudowany tablet multimedialny Renault R-Link, umożliwiający łączność z urządzeniami zewnętrznymi i Internetem.