PARYŻ 2012: PREMIERA MAZDY6 SPORT KOMBI

Mazda Motor Corporation premierowo zaprezentuje nową Mazdę6 Sport Kombi (w Japonii znanej jako Atenza) na tegorocznym salonie samochodowym w Paryżu. Towarzyszyć jej będzie nowa Mazda6 w wersji sedan, która zadebiutowała ostatnio na moskiewskim salonie samochodowym.

Oba modele prezentowane w Paryżu będą wyposażone w silnik Diesla Mazdy SKYACTIV-D o pojemności 2,2 l. Mazda6 pojawi się w sprzedaży na rynkach europejskich jeszcze w tym roku. Tegoroczny salon samochodowy w Paryżu rozpocznie się 27 września i potrwa do 14 października.

Silnik Diesla SKYACTIV-D 2.2 będzie dostępny w dwóch wersjach mocy. Obie spełniają europejskie normy emisji spalin Euro 6. Nowe kombi dodatkowo oferuje silniki benzynowe z bezpośrednim wtryskiem SKYACTIV-G 2.0 i SKYACTIV-G 2.5.

Najnowszy model łączy najlepsze osiągnięcia Mazdy pod względem inżynierii i wiedzy technicznej, znajdujące odzwierciedlenie w dynamice jazdy, stylizacji, wpływie na środowisko oraz bezpieczeństwie. To także drugi model w gamie Mazdy nowej generacji, który łączy w sobie pełną gamę technologii SKYACTIV i nową koncepcję stylizacji „KODO – Dusza Ruchu”. Nową Mazdę6 wyposażono ponadto w szereg zaawansowanych technologii związanych z bezpieczeństwem i system odzyskiwania energii podczas hamowania i-ELOOP.