PARYŻ 2012: RAPID – WAŻNA PREMIERA DLA SKODY

Škoda Rapid to pojazd uzupełniający dotychczasową gamę modeli, wpasowując się pomiędzy Fabię oraz Octavię. Nowy model będzie samochodem wspierającym segment aut kompaktowych, który stanowi blisko 36 procent światowego rynku motoryzacyjnego.

Producent, przy komponowaniu oferty nowego pojazdu, postawił przede wszystkim na wszechstronność, bezpieczeństwo oraz wydajność jednostek napędowych modelu.

– Jest to model, który wyznacza standardy w segmencie kompaktowych sedanów: Rapid jest przestronnym, eleganckim i zarazem niedrogim pojazdem dla całej rodziny, który zachwyca przemyślanymi rozwiązaniami, nowoczesną technologią i ekonomią na wysokim poziomie. W skrócie, jest to właściwy samochód na właściwym miejscu – tłumaczy prezes Škody, Winfried Vahland.

Rapid jako pierwszy pojazd w gamie marki zaprojektowany został według nowych standardów stylistycznych producenta. Połączenie proporcji oraz ostro zarysowana linia nadwozia sprawiają, że jest to atrakcyjny samochód. Nowe logo marki jest delikatnie wyróżniające się na zaokrąglonej krawędzi maski. Duża pokrywa bagażnika oraz tylne lampy w kształcie litery „C” sprawiają, że model nie zostanie pomylony z żadnym innym.

Mimo niewielkich wymiarów nadwozia (4,48 m długości i 1,7 m szerokości) nowa Skoda to samochód, który ma przestronne wnętrze. Kompaktowy sedan mieści 5 pasażerów oraz ich bagaż, oferując przy tym kompleksowe wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa.

W gamie silników oferowanych do nowej Škody znajdzie się aż 5 jednostek benzynowych oraz 2 wysokoprężne.

Škoda Rapid zostanie pokazana po raz pierwszy podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu.