PARYŻ 2018: NOWY HYUNDAI i30 FASTBACK N – NIETYPOWA PREMIERA

hyundai-i30-1

Oficjalna premiera Hyundaia i30 Fastback N odbywa się aktualnie – podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego Mondial de l’Automobile 2018 w Paryżu.

Przedpremierowa prezentacja nowego modelu miała natomiast miejsce nieco wcześniej. Zawiązana jest z rekordem.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

PARYŻ 2018


 

Pięciodrzwiowe sportowe coupe segmentu C, kierowane przez członków załogi Hyundai Motorsport Gabriele’a Tarquiniego i Thierry’ego Neuville’a, ustanowiło we wrześniu nowy rekord na trasie z Rzymu do Paryża.

i30 Fastback N to sportowe coupe łączące styl i elegancki design ze znakomitymi właściwościami jezdnymi charakterystycznymi dla odnoszącego sukcesy i30 Hatchback N. Mocny napęd i starannie zaprojektowane podwozie to gwarancja świetnych osiągów drugiego w europejskiej ofercie modelu Hyundai z gamy N.

Gama N korzysta z doświadczenia Hyundai Motorsport w WRC. Litera „N” nawiązuje do Namyang -globalnego centrum badawczo- rozwojowego Hyundaia w Korei, w którym zrodziła się idea stworzenia submarki, a także Nürburgring, gdzie znajduje się europejskie centrum testowe marki Hyundai.

Ścisła współpraca pomiędzy Namyang i Nürburgring dała początek modelom ze znakiem N, których celem jest zapewnienie kierowcy wyjątkowej satysfakcji z jazdy. Symbolizujące zakręty Nürburgringu logo „N” jest odzwierciedleniem najważniejszej cechy samochodów z tej gamy, doskonale sprawdzających się podczas jazdy krętymi drogami.

Na targach motoryzacyjnych Paris Motor Show na stoisku marki chętnych do obejrzenia nowego auta zapewne nie zabraknie…