PARYŻ 2022: PEUGEOT PRZYSPIESZA ELEKTRYFIKACJĘ GAMY SWOICH MODELI

PEUGEOT INCEPTION Concept – wizja przyszłych modeli PEUGEOT

Podczas Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Paryżu Linda JACKSON, dyrektor generalna PEUGEOT, poinformowała, że w ciągu najbliższych tygodni zaprezentuje PEUGEOT INCEPTION Concept – wizję PEUGEOT dotyczącą następnej generacji modeli marki zbudowanych na platformach zaprojektowanych z myślą o napędzie elektrycznym.


Zobacz także:

PARYŻ 2022

AUTOSALONY


 

PEUGEOT INCEPTION Concept odzwierciedli skok naprzód, jaki zamierza wykonać marka, która chce się skoncentrować na ofercie pojazdów w 100% elektrycznych.

Zanim to nastąpi, PEUGEOT wykorzystuje sukces swoich e-produktów i szybko rozbudowuje gamę zelektryfikowanych modeli:

Modele E-208 i E-2008 zajmują od początku bieżącego roku odpowiednio pierwsze i drugie miejsce pod względem sprzedaży wśród samochodów z napędem w 100% elektrycznym w Europie.
– Wersje w 100% elektryczne nowych PEUGEOT 308 i 308 SW trafią do sprzedaży w 2023 roku wraz z nowym PEUGEOT E-208, dysponującym o 15% większą mocą (115 kW) i wydłużonym o 10,5% zasięgiem (400 km*).
– W 2023 roku w całej gamie PEUGEOT wprowadzony zostanie napęd hybrydowy. Pierwszymi modelami z tym rodzajem napędu będą modele PEUGEOT 3008 i 5008.
– Oferta modeli hybrydowych plug-in PEUGEOT zostanie rozszerzona o nowego PEUGEOT 408, którego światowa premiera – w dwóch wersjach o mocy 180 i 225 KM – właśnie się odbyła w Paryżu.

Rok 2023 będzie elektrycznym rokiem PEUGEOT. Od przyszłego roku wszystkie modele marki będą dostępne ze zelektryfikowanymi jednostkami napędowymi. Ale nasze plany sięgają znacznie dalej w przyszłość – powiedziała Linda JACKSON, dyrektor generalna PEUGEOT, na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnych w Paryżu. Zamierzamy kontynuować szybką elektryfikację naszej gamy i w ciągu najbliższych 2 lat wprowadzimy na rynek co najmniej pięć w 100% elektrycznych modeli. Oznacza to, że do 2025 roku PEUGEOT będzie dysponował ofertą w 100% elektrycznych napędów we wszystkich swoich modelach. Równolegle przygotowujemy się do premiery kolejnej generacji modeli zbudowanych na platformach zaprojektowanych specjalnie na potrzeby napędów elektrycznych. Wszystkie nasze zamierzenia zawarliśmy w modelu PEUGEOT INCEPTION Concept, który zamierzamy zaprezentować w najbliższych tygodniach. Jego nazwa – Inception – czyli „Początek”, mówi sama za siebie: PEUGEOT INCEPTION Concept zapoczątkuje nową, w 100% elektryczną epokę marki PEUGEOT. Marka podejmuje zobowiązanie – już od 2030 roku 100% modeli PEUGEOT sprzedawanych w Europie będzie miało w 100% elektryczny napęd.

PEUGEOT INCEPTION Concept pokaże, w jaki sposób PEUGEOT wykorzysta platformy nowej generacji, przystosowane do napędów elektrycznych, do całkowitej zmiany doświadczeń związanych z korzystaniem z samochodu. PEUGEOT dogłębnie przeprojektował przestrzeń kabiny, w nowy sposób podszedł do czynności wykonywanych w czasie prowadzenia samochodu z PEUGEOT i-Cockpit nowej generacji i stworzył nową jakość doświadczenia użytkowania samochodu – zarówno w sferze fizycznej, jak i związanej z technologiami cyfrowymi.

PEUGEOT INCEPTION Concept wynosi również język stylistyczny marki na nowy, wyższy poziom, i eksponuje najbardziej charakterystyczne jej cechy – kocią sylwetkę i świetlne sygnatury z motywem śladu trzech pazurów.

PEUGEOT INCEPTION Concept prezentuje zdecydowanie optymistyczną wizję motoryzacji jutra i stanowi ucieleśnienie fundamentalnych wartości marki – Allure, Emocje i Perfekcja – oraz wszystkiego, co wyróżnia samochody PEUGEOT. PEUGEOT INCEPTION Concept, zapoczątkowuje nową epokę w historii marki i ukazuje, jak będzie wyglądać następna generacja modeli PEUGEOT. Wskazuje kierunki, w których będą rozwijać się funkcje i technologie pokładowe, jakich klienci będą mogli się spodziewać w swoich nowych PEUGEOT już od połowy obecnej dekady.