PEUGEOT BĘDZIE WKRÓTCE ŚWIĘTOWAŁ JUBILEUSZ 210-LECIA MARKI

26 września 2020 roku Peugeot będzie świętował 210-lecie swojego istnienia, które upływa pod znakiem technologicznych rozwiązań i innowacji.

Spółka Peugeot Frères Aînés została oficjalnie założona (poprzez wniesienie wkładu pieniężnego) czwartego dnia jesieni 1810 roku.


Zobacz relacje:

HISTORIA/OLDTIMERS

ROZMAITOŚCI


 

Wpis w rejestrze można nadal zobaczyć w archiwach w Terre- Blanche w departamencie Doubs. Na przestrzeni ponad dwóch wieków rodzina Peugeot przeszła drogę od rewolucji w świecie mody XIX wieku i roli producenta stalowych konstrukcji krynolin, do rewolucji w branży motoryzacji, gdzie bicykle zostały zamienione na samochody.

Markę kształtują ludzie kreatywni, inżynierowie, projektanci, którzy od ponad dwustu lat wyłamują się z utartych schematów i tworzą koncepcję nowej mobilności. Dzięki ich współdziałaniu firma Peugeot stale kreowała i umacniała swoją markę na przestrzeni lat i obecnie z ufnością patrzy w przyszłość.

Z okazji 210-lecia marki zaprojektowano specjalne logo. Będzie się przewijało w kampaniach i wydarzeniach, które rozpoczynają się już teraz i potrwają do końca roku:
– publikacje w mediach społecznościowych;
– wydarzenia online;
– akcje promocyjne;
– wejście do Muzeum L’Aventure Peugeot w Sochaux od 1 września do 31 października za 1 euro;
– produkty lifestylowe producenta dla fanów, które pojawią się w sprzedaży pod koniec września.