PEUGEOT BEZ BARIER: PANCZENISTA OTRZYMAŁ KLUCZYKI

Gala_Inte1

Podczas 20. Jubileuszowej Wielkiej Gali Integracji Mateusz Puszkarski – były sportowiec i panczenista, który od kilku lat jest unieruchomiony na wózku, odebrał kluczyki do nowego Peugeot Partnera.

Samochód posłuży za bazę do skomplikowanej i bezprecedensowej na rynku polskim adaptacji, która pozwoli mu zyskać mobilność. Zbiórka pieniędzy na adaptację wchodzi w decydującą fazę.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

PEUGEOT BEZ BARIER


 

Firma Peugeot Polska, wyróżniona w 2013 roku Medalem Przyjaciela Integracji, już po raz czwarty była Partnerem Gali, a uroczystość stała się kolejną okazją do przybliżenia ponad 2 tysiącom gości programu „Peugeot bez Barier” – skierowanego do osób z niepełnosprawnościami – potencjalnych kierowców.

Gala_Inte2

Podczas Jubileuszowej 20. gali Dyrektor sprzedaży flotowej Grupy PSA – Tomasz Chodkiewicz, przekazał w imieniu Peugeot Polska kluczyki do Partnera, który zostanie w najbliższym czasie poddany modyfikacjom, by dostosować go do potrzeb Mateusza Puszkarskiego. Mateusz, jako młody panczenista z wyjątkowym talentem, wygrywał Puchar Polski i stawał na podium w Mistrzostwach Polski Seniorów. Jego karierę sportową, marzenia i dotychczasowe życie zmienił jeden skok do wody. Mateusz ma dziś 30 lat. Od ponad 7 jeździ na wózku.

Niezwykle skomplikowana adaptacja samochodu będzie pierwszą tego typu w Polsce. Dlatego od przeszło roku dzięki udostępnionemu przez Fundację Integracja specjalnemu funduszowi oraz dzięki ogromnemu wsparciu Stowarzyszenia Pomocy Kierowcom Niepełnosprawnym SPiNKA i przy wsparciu Peugeot Polska gromadzone są środki na transformację samochodu.

058_Gala_Inte3

Od czasu rozpoczęcia akcji społecznej „Bez barier” udało się zebrać ponad 75 proc. funduszy niezbędnych, by Mateusz mógł wyjechać samodzielnie na drogi, jako kierowca. W czasie Wielkiej Gali Integracji miał miejsce szczególnie ważny gest, Grupa PZU, przekazała czek na 100 000 złotych, które zasilą konto, na którym są zbierane środki na adaptację samochodu.

– Wkraczamy w decydującą fazę i zostało nam do zebrania 64 900 złotych, by wysłać samochód do Holandii na adaptację. Mamy za sobą cale grono cudownych ludzi, którzy pomagają, a w szczególności Krzysztofa Marciniaka, Prezesa SPiNKI, którego zaangażowanie dało Matuszowi nadzieję, że już niedługo będzie mógł wrócić do niezależności. Liczymy że przykład Mateusza, jego upór będzie ilustracją dla innych Polaków jak niemożliwe uczynić realnym. Dzisiejsza technologia pozawala bowiem zmniejszać i eliminować ograniczenia – mówi Dorota Kozłowska z Peugeot Polska, która prowadzi program „Peugeot bez barier”.

Gala_Inte4