PEUGEOT: NOWY 308 TCR ENDURANCE W DEBIUCIE NA PODIUM

peugeot-308-t1

Peugeot 308 TCR w nowej wersji, opracowanej specjalnie z myślą o wyścigach długodystansowych, już w swoim pierwszym występie stanął na podium.

Jadący nim zespół zajął drugie miejsce w wyścigu TCR Spa 500 na słynnym torze Spa- Francorchamps.

W ciągu 23 godzin jazdy za kierownicą nowego 308 TCR-Endurance zmieniali się trzej francuscy kierowcy: Julien Briché, Aurélien Comte i Teddy Clairet. Uczestnicy programu rozwojowego Peugeot Sport dla młodych talentów tym razem wystawieni byli przez belgijski zespół DG Sport Compétition.

peugeot-308-t2

Ich pojazd wyróżnił się nie tylko osiągami dającymi miejsce w czołówce, lecz także całkowitą bezawaryjnością na trasie.

Jednym z czynników, które przyczyniły się do tego sukcesu, była właśnie niezawodność samochodu. Julien Briché, Aurélien Comte i Jimmy Clairet w ciągu regulaminowych 23 godzin jazdy pokonali nim łącznie 449 okrążeń trudnego toru Spa- Francorchamps bez najdrobniejszej usterki technicznej.

308 TCR-Endurance okazał się także najszybszym samochodem weekendu wyścigowego. Aurélien Comte zaliczył nim najlepszy czas okrążenia – uzyskał wynik 2 min 34,616 sek.