PEUGEOT: RCZ I 508 GT DLA JERZEGO JANOWICZA

Jerzy 1_Janowicz-RCZ

Firma Peugeot Polska podpisała na rok 2013 umowę sponsorską z Jerzym Janowiczem, największym objawieniem polskiego tenisa ostatnich lat. Kontrakt został zawarty na rok, z możliwością przedłużenia na kolejny.

Peugeot Polska przekaże na użytek tenisisty dwa samochody: coupé RCZ w najmocniejszej wersji 1,6 l 200 KM oraz reprezentacyjnego sedana 508 GT z 200-konnym silnikiem HDi o pojemności 2,2 litra.

Przez czas trwania umowy firma Peugeot Polska będzie mogła wykorzystywać wizerunek polskiego tenisisty w zakresie określonym warunkami umowy.

Guillaume Ducrest, Dyrektor Marki Peugeot: Zaangażowanie w tenis jest niejako wpisane w geny marki Peugeot, która od wielu lat jest partnerem rozgrywanego na kortach Rolanda Garrosa prestiżowego turnieju French Open. Było to więc naturalnym wyborem, by zainteresować się niezwykle obiecującym polskim zawodnikiem, który zadziwił cały tenisowy świat właśnie w Paryżu, gromiąc wielu uznanych zawodników i niespodziewanie dochodząc do ścisłego finału. To dla nas ogromny zaszczyt, że Jerzy Janowicz będzie reprezentował markę Peugeot. Życzę mu niesamowitych wrażeń za kierownicą RCZ i wielu spektakularnych sukcesów sportowych!

Jerzy 2_GU8Q1339

Jerzy Janowicz: Jestem szczęśliwy mogąc kontynuować współpracę z marką Peugeot. Kontynuować, bo w tym sezonie moje poczynania wspierał łódzki dealer tej marki, firma Nordyński. Jazda RCZ-tem sprawia mi wiele frajdy i mimo mojego wzrostu nie mam najmniejszych problemów ze zmieszczeniem się w środku. Bardzo mi pasuje ten samochód, choć przy tym, jak zwraca uwagę na drodze, zachowanie anonimowości jest praktycznie niemożliwe! W przyszłym sezonie zrobię wszystko, żeby pokazać się z jak najlepszej strony, godnie reprezentować Peugeot i walczyć o kolejne cenne punkty w rankingu ATP. Trzymajcie kciuki!

Podczas uroczystości podpisania kontraktu Guillaume Ducrest przekazał Jerzemu Janowiczowi kluczyki do pomarańczowego Peugeot RCZ oraz nawiązujący do wzrostu sportowca gigantycznych rozmiarów młynek do pieprzu, oczywiście również marki Peugeot.

Peugeot Polska od lat sponsoruje zespół w sporcie samochodowym, jest od wielokrotnym Mistrzem Polski Producentów w rajdach, a kierowcy zdobywali tytuły indywidualne. Obok RSMP firma organizowała też markowy Rajdowy Puchar Peugeot oraz cykl dla amatorów Rajd Młodych.

Jerzy 3_GU8Q1267

Fot: SE/EastNews