PEUGEOT: WSPARCIE DLA MŁODYCH PIŁKAREK

P 1_DSC5601

Peugeot Polska oraz Związek Piłki Ręcznej w Polsce nawiązały współpracę przy organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Kobiet do lat 17. Na mocy umowy, Peugeot Polska przekazał samochody na potrzeby obsługi logistycznej i technicznej imprezy w tym przewóz gości VIP oraz sędziów.

Auta będą służyły w czasie turnieju, który odbędzie się w dniach 15-25 sierpnia 2013 r. w Trójmieście. To pierwsza z cyklu imprez rangi mistrzowskiej, których Polska będzie gospodarzem w najbliższym czasie. Za rok w naszym kraju odbędą się mistrzostwa Europy juniorów, a dwa lata później mistrzostwa Europy seniorów, czyli EHF Euro 2016.


Zobacz także:
SPORT


Projekt współpracy z ZPRP wpisuje się w zaangażowanie marki Peugeot w sport i oficjalne partnerstwo z Polskim Komitetem Olimpijskim w latach 2012-2016. Warunki współpracy obejmują, dostarczenie siedmiu samochodów.

P 2_7777

Tomasz Chodkiewicz, Dyrektor Handlowy Peugeot Polska: Czuję ogromną satysfakcję, że to właśnie marka Peugeot będzie wspierać sportowe ambicje podczas Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Kobiet 2013. Samochody naszej marki znane są również ze sportowych dokonań, a nasi klienci odnajdują w nich spełnienie swoich pasji. Jako partner PKOl. czujemy się odpowiedzialni za wspieranie polskiego sportu na wielu płaszczyznach, zarówno juniorskiej jak i zawodowej. Trzeba mieć w sobie pasję, by chcieć zmierzać coraz dalej i osiągać sukcesy, czego życzę Polskiej Reprezentacji na tegorocznych mistrzostwach Europy.

Andrzej Kraśnicki, Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce: Jako prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Związku Piłki Ręcznej w Polsce cieszę się z nawiązanej współpracy. Tym bardziej dla mnie jest to ważne, że dotyczy to, tak mi bliskiej piłki ręcznej, z którą związany jestem od lat. Jakość produktów samochodów Peugeot będziemy mogli bliżej zademonstrować europejskiej społeczności podczas Mistrzostw Europy Kobiet do lat 17. Dzięki podpisanej umowie łatwiej nam będzie podołać obowiązkom gospodarza imprezy. Żywię nadzieję, że jest to początek trwałej współpracy.

P 4_7774

Istotnym elementem partnerstwa Peugeot Polska i ZPRP jest czynny udział przy obsłudze projektu Autoryzowanego Dealera Marki Peugeot – firmy JD Kulej z Gdyni, który będzie lokalnym partnerem imprezy.

Oficjalne przekazanie kluczyków do floty Peugeot, obsługującej imprezę, odbyło się w Salonie Firmowym Peugeot Polska, w Warszawie przy Alei Krakowskiej 7.

PS. Peugeot Polska sponsoruje sport i chwała mu za to. Po PKOl i Jerzym Janowiczu przyszedł czas na mistrzostwa szczypiornistek- juniorek. Kibicom wciąż jednak marka kojarzy się z rajdami, w których brylowała w Polsce przez jedenaście lat, na wszystkich poziomach (poczynając od Rajdu Młodych poprzez Puchar Peugeot po WRC i S2000). Szarfy i puchary za zdobyte bardzo liczne tytuły Mistrzów Polski – w sumie ponad dwadzieścia! – leżą obecnie (niestety) w szafach, choć sukcesy w rozegranym podczas ostatniego weekendu Rajdzie Rzeszowskim załóg w modelach 207 S2000 (Maciej Rzeźnik, Tomasz Kuchar) i 208 (Bryan Bouffier) wciąż imponują…

P 4_Rajdzie Rzeszowskim