GENEWA 2018: OPONY PIRELLI P ZERO W WIĘKSZOŚCI SPORTOWYCH AUT

pirell-gene1

Strategia “Perfect Fit” marki Pirelli po raz kolejny potwierdziła swoją skuteczność zapewniając firmie status preferowanego dostawcy dla najbardziej prestiżowych producentów samochodów na świecie.

Prezentowane na 88. Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie pojazdy potwierdzają ten fakt.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

GENEWA 2018


 

Wyśrubowane parametry techniczne, unikalne dla każdego pojazdu, wymagają dedykowanych opon. Łącznie 60 proc. samochodów segmentu prestige wyposażone jest w opony Pirelli, natomiast w przypadku segmentu premium jest to jeden na cztery prezentowane modele.

pirell-gene2

Statystyki te nie są przypadkowe, ponieważ Pirelli posiada obecnie 2700 homologacji fabrycznych dotyczących aktualnie produkowanych modeli samochodów. Marka jest wiodącym dostawcą dla takich marek jak: Aston Martin, Bentley, Ferrari, Porsche, Lamborghini, McLaren i Pagani, oraz wyłącznym dostawcą dla marki Maserati.

Wszyscy ci producenci stosują dedykowane opony Pirelli wyróżniające się indywidualną charakterystyką i specjalnymi oznaczeniami. Wspominając o oponach klasy premium, należy podkreślić współpracę, jaką firma Pirelli nawiązała z markami Alfa Romeo, Audi, BMW, Mercedes Jaguar i Land Rover.

pirell-gene3

STRATEGIA PERFECT FIT

Projektowanie samochodów z segmentów prestige i premium wymaga coraz ściślejszej współpracy między producentami pojazdów i opon. Samochody te charakteryzują się bardzo wysokimi osiągami oraz dynamiką. Firma Pirelli była prekursorem tego trendu i stała się preferowanym dostawcą większości producentów samochodów w tych konkretnych sektorach.

Niezależnie od tego, czy chodzi o opony serii P Zero, Scorpion, czy Cinturato, oferowanie dedykowanych opon specjalnie oznaczonych dla każdego producenta ma istotne znaczenie.

pirell-gene4

W porównaniu z oponami standardowymi, z których się wywodzą, opony serii „Perfect Fit” korzystają z unikalnej charakterystyki cech konstrukcyjnych, na które składają się wzór bieżnika, zastosowane mieszanki oraz ich struktura wewnętrzna.

Częścią szerszej strategii personalizacji Pirelli jest również seria kolorowych opon (Color Edition), które można zobaczyć na najbardziej ekstremalnych supersamochodach, a także system Cyber Car, który debiutuje w tym roku na targach motoryzacyjnych Geneva Motor Show.

pirell-gene5