PŁATNOŚĆ ZA PRZEJAZD AUTOSTRADĄ W RACHUNKU PLAY

Płatność za przejazd autostradą doliczana do rachunku za telefon to zupełna nowość na europejskim rynku. Podobne rozwiązanie w formie pilotażu jest dostępne wyłącznie w USA.

Dzięki współpracy firm Play i Autopay, opłaty za przejazd płatnymi odcinkami autostrad w Polsce mogą być obecnie wygodniejsze.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Autopay to system automatycznych płatności za przejazdy na odcinkach autostrad A1 i A4. Kierowca może przejechać przez punkty poboru opłat – tzw. bramki – praktycznie bez zatrzymywania. Wystarczy pobrać aplikację lub założyć konto na stronie, podając markę, numer rejestracyjny samochodu oraz źródło płatności.

Abonenci sieci Play, którzy zarejestrują się w usłudze Autopay, mogą jako źródło płatności podać swój numer telefonu. Dzięki temu mają możliwość zapłacenia za przejazdy autostradą razem z rachunkiem za telefon. Płatności za autostrady są doliczane do faktury bezpośrednio po każdym zakończonym przejeździe. Co ważne, Play nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za korzystanie z tej metody płatności. Oferta przeznaczona jest wyłącznie dla osób korzystających z usług abonamentowych Play.

– Cieszymy się, że dzięki współpracy z Autopay niemal 10 milionów klientów posiadających abonament w Play będzie mogło jednym kliknięciem ustawić wygodny sposób automatycznego płacenia za przejazdy autostradą. Mam nadzieję, że ta metoda płatności będzie się cieszyć dużą popularnością wśród kierowców, którzy nie chcą podawać danych dotyczących swojej karty płatniczej lub zwyczajnie jej nie posiadają. Im więcej osób zacznie korzystać z Autopay, tym szybciej i bardziej komfortowo wszyscy będziemy mogli podróżować samochodami po Polsce, szczególnie w okresie sezonu urlopowego – komentuje Łukasz Perzyński, szef Zespołu Direct Carrier Billing w Play.

– Wygoda i oszczędność czasu jest fundamentem naszej usługi Autopay. Podczas podróży nie trzeba uruchamiać aplikacji, nie trzeba nawet mieć przy sobie telefonu, na który została pobrana. Nie ma również potrzeby instalacji dodatkowego urządzenia do samochodu. Użytkownicy Autopay przejeżdżają automatycznie przez bramki, co jest gigantyczną oszczędnością czasu w trakcie weekendów czy szczycie sezonu turystycznego, gdy kierowcy stoją w kilometrowych kolejkach – mówi Monika Boroszewska, Chief Product Officer Autopay.

Ograniczenie korków przed tzw. bramkami ma wpływ na realne zmniejszenie emisji spalin przez samochody. Co więcej, dzięki korzystaniu z Autopay, ogranicza się zużycie papieru, ponieważ kierowcy nie pobierają biletów przy wjeździe na autostradę ani paragonów za opłacenie biletów.

System Autopay od lata 2019 działa na wszystkich płatnych odcinkach AmberOne Autostrady A1 na odcinku Toruń- Gdańsk oraz na Autostradzie A4 – na odcinku Katowice- Kraków.