PLUS X AWARD 2013: GRAD NAGRÓD DLA OPLA

Op_613482888

Podczas uroczystości Plus X Award, która odbyła się w Kolonii, Opel ponownie został uhonorowany nagrodą dla „najbardziej innowacyjnej marki” w grupie produktów motoryzacyjnych.

Firma otrzymała to prestiżowe wyróżnienie za innowacje po raz trzeci od 2010 roku i udało jej się obronić zeszłoroczną pozycję lidera. Po wyrażeniu w lutym zeszłego roku pozytywnych opinii na temat ADAM-a, Cascady i Mokki międzynarodowe jury przyznało Oplowi wiele kolejnych nagród.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Nowy, średniej wielkości kabriolet Cascada otrzymał wyróżnienia w kategoriach „wysoka jakość”, „łatwość obsługi” i „funkcjonalność”, z kolei aktywne układy zabezpieczeń zastosowane w tym modelu otrzymały wyróżnienie w kategorii „funkcjonalność”.

W przypadku foteli Opla, certyfikowanych przez AGR (stowarzyszenie lekarzy i terapeutów specjalizujących się w urazach kręgosłupa), doceniono ich wyjątkową ergonomię, a Zafira Tourer BiTurbo otrzymała nagrodę Plus X Award za „wysoką jakość”, „konstrukcję” i „funkcjonalność”. Oznacza to, że Opel w tegorocznej edycji nagrody Plus X Award zdobył łącznie 21 tytułów. Ponadto Cascada, Zafira Tourer BiTurbo oraz zastosowany w modelu ADAM bagażnik rowerowy FlexFix zostały uznane w swoich kategoriach za „najlepsze produkty roku 2013”.

Eksperci wybierali spośród ponad tysiąca produktów w dziedzinach technologii, sportu i stylu życia. Goście mieli okazję przekonać się o jakości aut Opla już w drodze na galę, w czasie transportu Cascadą i Mokką. Ponadto Opel zaprezentował kilka modeli koncepcyjnych, takich jak trzydrzwiowy miejski mini- crossover ADAM ROCKS i pojazd RAK e o zerowej emisji CO2.

Innowacyjne modele Opla

Spośród zalet Cascady, ponownego laureata nagrody Plus X Award, wyróżniono wysokiej jakości miękki dach, który można otwierać jednym naciśnięciem przycisku przy prędkości nawet 50 km/godz. w ciągu zaledwie 17 sekund, a także obsługiwać przy użyciu pilota. Dzięki temu lekkiemu, zajmującemu niewiele miejsca rozwiązaniu Cascada wyróżnia się wyjątkowo dużą przestrzenią bagażową. Pojemność bagażnika waha się od 280l przy złożonym dachu do 380l po jego rozłożeniu. W modelu tym można znaleźć wiele inteligentnych rozwiązań, np. system FlexFold pozwalający na elektryczne odblokowanie oparć tylnych siedzeń przy użyciu pilota i złożenie ich w proporcji 50:50. Zwiększa to przestrzeń bagażową do 750 l i umożliwia przewożenie przedmiotów o długości ponad 180 centymetrów.

Jury Plus X Award zwróciło także uwagę na zaawansowane układy zabezpieczeń Cascady. Obejmują one kamerę Opla drugiej generacji z ostrzeżeniami o odległości i zderzeniach, inteligentny adaptacyjny układ oświetlenia przedniego AFL+, a także kamerę cofania, układ ostrzegający o przeszkodach w martwym polu i asystenta parkowania. Eksperci chwalili jakość oraz ergonomiczne fotele oferowane przez Opla – od Cascady przez Astrę i Mokkę po Insignię, Merivę i Zafirę Tourer. W regulowanych fotelach zastosowano siłownik w dolnej części oparcia oraz przedłużane, regulowane pod kątem podparcie ud.

Kolejnym laureatem nagrody Plus X Award jest Opel Zafira Tourer 2.0 BiTurbo CDTI 143 kW/195 KM z technologią Start/Stop — najszybszy na rynku siedmiomiejscowy kompaktowy van z silnikiem wysokoprężnym. Dzięki dwulitrowemu silnikowi BiTurbo napędzana na przednią oś Zafira Tourer może rozpędzić się od zera do 100 km/godz. w ciągu zaledwie 8,9 sekundy i przyspiesza na piątym biegu od 80 do 120 km/godz. w 8,5 sekundy. Maksymalna prędkość tego modelu wynosi 218 km/godz. Mimo to Zafira Tourer zużywa zaledwie 5,6 l oleju napędowego na 100 km.