POLICJA: UWAŻAJ NA OSZUSTÓW ZATRZYMUJĄCYCH AUTA

Policja 12_12

W ostatnich dniach policjanci przeprowadzili intensywne działania na autostradzie A4, których celem jest wyeliminowanie niebezpiecznych zachowań związanych z zatrzymywaniem pojazdów przez innych uczestników ruchu.

Opolscy funkcjonariusze nałożyli na kierowców stwarzających zagrożenie na drodze kilkusetzłotowe mandaty.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Kierowcy jeżdżący autostradą A4 mogą spotkać osoby, którzy nie tylko naciągają naiwnych podróżnych, ale też tworzą poważne zagrożenie na drodze. Policja apeluje o ostrożność przy kontaktach z osobami nieznajomymi, którym nie należy pożyczać pieniędzy.

Nie warto też kupować przedmiotów od przypadkowych sprzedawców, gdyż możemy w ten sposób stać się ofiarami oszustwa. Ostrzegamy przed osobami, które w sposób nachalny, zagrażający bezpieczeństwu w ruchu drogowym próbują zatrzymywać podróżnych na autostradzie, drogach krajowych i wojewódzkich. Takie zachowania są bardzo niebezpieczne.

Scenariusz działań jest stały. Jadący samochód, najczęściej na zagranicznych tablicach, nagle włącza światła awaryjne, gwałtownie zmienia pas i zjeżdża na pobocze symulując awarię samochodu. Nachalnie próbuje kogoś zatrzymać. Gdy mu się to uda, opowiada chcącemu mu pomóc historię na przykład o tym, że auto nagle nawaliło, a on nie ma pieniędzy na naprawę lub powrót do domu. W zamian za pomoc może oferować wymianę – złotówki za złotą biżuterię bądź inne cenne przedmioty – np. telefony. Jak się okazuje są to przedmioty o niskiej wartości, a biżuteria jest zwykłym tombakiem.

Jeżeli osoba zaczepiająca Was, zachowuje się podejrzanie i uważacie Państwo, że może być oszustem powiadomcie Policję – tel. 997 lub 112 z telefonu komórkowego.

Źródło i zdjęcie: policja.pl (KWP w Opolu)