PORSCHE: DEBIUT PANAMERY TURBO SONDERWUNSCH W SZANGHAJU

Porsche Panamera trzeciej generacji zadebiutowała w wyjątkowej formie.

W ramach premiery kompleksowo zmodernizowanej linii modelowej producent sportowych aut przedstawił w Szanghaju specjalnie zaprojektowany unikat – Porsche Panamera Turbo Sonderwunsch. To pokaz dbałości o detale, z jaką oddział Porsche Exclusive Manufaktur realizuje program Sonderwunsch. Ten szczególnie ekskluzywny, niepowtarzalny egzemplarz stanowi wizualizację całościowo spersonalizowanego samochodu sportowego marzeń dla klienta Sonderwunsch.


Zobacz także:

VOLVO: ELEKTRYCZNY MINIVAN EM90 POSZERZA PORTFOLIO MARKI
 

PREMIERY


 

Indywidualność reprezentuje wyszukaną formę nowoczesnego luksusu. Dlatego nowe Porsche Panamera jest fabrycznie dostępne w szerokiej palecie kolorów, rodzajów tapicerki, dekorów oraz detali akcentujących. Tym, którzy mają jeszcze bardziej indywidualne i ekskluzywne oczekiwania co do swojego wymarzonego samochodu, producent sportowych aut oferuje program Sonderwunsch. Obejmuje on konsultacje, planowanie i fachową realizację niestandardowych życzeń z zakresu kolorów i materiałów, a nawet tworzenie prawdziwych unikatów. Podczas światowej premiery nowego Porsche Panamera w Szanghaju można było zapoznać się z niemal nieograniczonymi możliwościami programu Sonderwunsch.

Nasi klienci cenią możliwość wzbogacenia designu swojego samochodu o osobiste akcenty. Panamera Turbo Sonderwunsch, bazująca na nowym Porsche Panamera Turbo E-Hybrid, jako wizja marzenia klienta demonstruje, jak elastycznie i precyzyjnie możemy te życzenia spełniać. Specjalnie stworzone odcienie, indywidualne akcenty oraz planowanie aż po ostatni detal przekształciły naszą sportową limuzynę w naprawdę wyjątkowy samochód – powiedział Detlev von Platen, członek zarządu Porsche AG ds. sprzedaży i marketingu. Wygląd zewnętrzny został zaprojektowany przez ekspertów z jednostek Style Porsche i Exclusive Manufaktur. Wnętrze celowo, do przyszłego roku, pozostaje owiane tajemnicą. Ten unikatowy samochód może zainspirować ludzi do urzeczywistnienia ich własnego, bardzo osobistego marzenia o wysoce indywidualnym Porsche Panamera.

Specjaliści z Porsche Exclusive Manufaktur zadecydowali, by nadwozie inspirującego egzemplarza otrzymało dwukolorowe wykończenie, którego motywem przewodnim jest specjalnie stworzony kolor Leblon Violet Metallic – fiolet z nutą kasztanowego odcienia. Stosując wyszukaną technikę produkcji, eksperci z jednostek Style Porsche i Exclusive Manufaktur sprawili, że w dolnej jednej trzeciej części karoserii efektowny lakier przechodzi w jednolitą czerń, która pokrywa też osłony progów oraz przednie i tylne spojlery. Motyw ten kontynuują przyciemnione reflektory, tylne lampy i szyby. Końcówki układu wydechowego otrzymały dopasowane wykończenie w kolorze Bronzite. Ekskluzywny wygląd z efektem głębi współtworzy bezbarwna powłoka Porsche Panamera Turbo Sonderwunsch, zawierająca płatki naparowane prawdziwym złotem. Nadwozie zdobią również prążki w nowo opracowanym kolorze Avium Metallic, łączące się z logo programu Sonderwunsch. Także czołowe powierzchnie 21-calowych obręczy mocowanych centralną śrubą oraz obramowania bocznych szyb są utrzymane w kolorze Avium Metallic. Kunszt wykonania i dbałość o szczegóły demonstrują misternie wykończone oznaczenia z tyłu samochodu.

Porsche Exclusive Manufaktur

Oddziały Porsche Exclusive Manufaktur oraz Porsche Classic doskonalą i odnawiają wyjątkowe samochody sportowe, bazując na połączeniu wykwalifikowanego rzemiosła i niespotykanej dbałości o szczegóły. W ramach strategii Co-Creation producent sportowych aut na nowo interpretuje swój legendarny program Sonderwunsch z końca lat 70. XX wieku, umożliwiający projektowanie zindywidualizowanych, niepowtarzalnych samochodów – współtworzonych przez klienta i profesjonalnie budowanych przez Porsche.

Zakres usług obejmuje tu obszar Factory Commissioning (indywidualne zamówienie w zakresie kolorów i materiałów już w ramach produkcji), a także projekty Factory Re-Commissioning oraz Factory One-Off, przeznaczone dla egzemplarzy dostarczonych już klientom. Factory Re-Commissioning również dotyczy indywidualnej kolorystyki i materiałów, natomiast Factory One-Off to kompleksowa techniczna modernizacja samochodu. W zależności od wieku auta za realizację odpowiadają eksperci techniczni z Porsche Exclusive Manufaktur lub z Porsche Classic.

Panamera Turbo Sonderwunsch powstała w ramach procesu Factory Re-Commissioning, aby przybliżyć tę procedurę w postaci rzeczywistego projektu. Klienci mogą skontaktować się z zespołem Sonderwunsch w oddziale Exclusive Manufaktur za pośrednictwem Porsche Centrum i zamówić Factory Re-Commissioning dla swojego samochodu. Auto trafi wówczas do producenta, gdzie zostanie spersonalizowane zgodnie z wizją właściciela. Specyficzne dla rynku warunki transportu i rejestracji będą każdorazowo indywidualnie ustalane z klientem.