Trzeci sezon Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe zainauguruje wyścig na słynnym torze wyścigowym Hungaroring. Rozpoczynająca się pierwsza runda pucharu zbierze na starcie aż 24 zawodników z czego 9 pojawi się na węgierskim obiekcie w charakterze gości.
Inauguracyjna runda sezonu 2014 pozwoli również poznać jak działa wprowadzony w tym roku podział na mniej i bardziej doświadczonych zawodników, którego celem jest zaostrzenie rywalizacji na torze.
Zobacz także:
SPORT
Cała stawka zawodników podzielona zostanie na grupy A i B w zależności od ich doświadczenia w wyścigach. Do grupy A trafią ci, dla których serie wyścigowe nie są nowością i będą stanowić czołówkę rywalizacji w najbliższym sezonie. To oni będą nadawać ton rywalizacji i zwykle to do ich czasów porównywać się będą pozostali zawodnicy. Reszta stawki trafi do grupy B. Dzięki temu nawet jeśli nie będą w stanie walczyć o zwycięstwo, czy podium w klasyfikacji generalnej wyścigu, to ich wola walki zostanie ukierunkowana na wygraną w swojej grupie. Radość ze zwycięstwa nie będzie się ograniczała tylko do poszczególnych wyścigów ponieważ prowadzona klasyfikacja punktowa wyłoni na koniec sezonu mistrza grup A i B.
W walce o najwyższe laury zobaczymy zarówno znanych z występów w Porsche GT3 CCCE zawodników takich jak m.in. Stefan Biliński, Jarosław Budzyński, Steve Feige, Andrzej Lewandowski, Grzegorz Moczulski, jak i takich, którzy po raz pierwszy zasiądą za kierownicą pucharowych Porsche 911. Jednym z najbardziej doświadczonych „nowicjuszy” będzie z pewnością Adam Gładysz, a rolę młodego, rozwijającego się talentu przejmie po ubiegłorocznym zwycięzcy cyklu, Christoferze Ramirezie, 25-letni Litwin, Ignas Gelzinis. Litewski kierowca został wyróżniony przez FIA Institute, który uznał go za najbardziej obiecującego młodego zawodnika na Starym Kontynencie po jego udziale w programie Young Driver Excellence Academy.
Bartosz Opioła, maganer zespołu GT3 Poland: Jesteśmy już na Hungaroringu i przygotowujemy się do inauguracji sezonu. Rozpakowaliśmy już samochody, zawodnicy również są w dobrych nastrojach. To będzie dla nas bardzo ciężki i pracowity sezon. Przed nami 7 wyścigowych weekendów w Porsche GT3 Cup Challenge central Europe. Będziemy walczyć, aby na koniec sezonu znaleźć się jak najwyżej w klasyfikacji generalnej cyklu. Dzisiaj mieliśmy okazję już jeździć na torze. Mamy dwie małe awarie w naszych autach. Jedna to problem z termostatem nowego 991, które jeszcze na tor nie wyjechało, ale pracujemy nad tym i już niedługo Stanisław Jedliński będzie mógł wyjechać na tor. Zawodnicy robią coraz lepsze czasy co dobrze wróży na jutrzejsze kwalifikacje.
Rafał Mikrut: Bardzo cieszę się z otwarcia sezonu Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe. To będzie kolejny wspaniały sezon. Jesteśmy dobrze przygotowani do tegorocznych zmagań. Wraz z całym zespołem GT3 Poland odbyliśmy kilka sesji treningowych, więc jesteśmy wjeżdżeni w nasze samochody. Pierwsze zawody to również oprócz zmagań w rosnącej w siłę serii Porsche, okazja do spotkania się z kolegami, z którymi na torze jesteśmy konkurencją, ale poza nim dobrymi przyjaciółmi. Zapraszam do kibicowania całej ekipie GT3 Poland, która w sobotę i niedzielę stoczy pierwszą rywalizację sezonu 2014.
Jarosław Budzyński: Jesteśmy w przededniu rozpoczęcia nowego sezonu, który zapowiada się bardzo interesująco. Patrząc na ostatnie treningi jakie mieliśmy okazję zaliczyć, rywalizacja będzie bardzo wyrównana. Jest wielu szybkich zawodników, którzy będą chcieli wygrywać. Zapowiada się olbrzymia rywalizacja, a ilość zgłoszonych zawodników pobudza wyobraźnię. Cieszę się niezmiernie, że sezon można już uważać za rozpoczęty. A więc niech wygra najlepszy.




![MERCEDES-AMG: TAK WYGLĄDA KOKPIT NOWEGO AMG GT 4-DRZWIOWEGO COUPÉ Mercedes-AMG zaprezentował wnętrze nadchodzącego AMG GT 4-drzwiowego Coupé, ujawniając projekt kabiny skoncentrowany […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/03/Mercedes-AMG-GT-65x65.jpg)
![MITSUBISHI: GRANDIS DEBIUTUJE W SALONACH – CENY OD 120 500 ZŁ Astara, wyłączny importer Mitsubishi Motors w Polsce, wprowadziła do salonów pełną gamę […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/03/Mitsubishi-Grandis-1-65x65.jpg)
![RETROMOBILE 2026: PEUGEOT ŚWIĘTUJE HISTORIĘ I POWRÓT GTi PEUGEOT wykorzystuje targi Rétromobile 2026 w Paryżu do podkreślenia historii i znaczenia […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Retromobile-2026-PEUGEOT-GTi-65x65.jpg)
![RETROMOBILE 2026: 50 LAT KOLEKCJI BMW ART CAR Rétromobile Paris stanie się w 2026 roku jednym z kluczowych punktów globalnych […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Retromobile-2026-BMW-65x65.jpg)
![LANCIA: TROFEO LANCIA POWRACA W 2026 ROKU Z NOWĄ KATEGORIĄ RALLY6 Trofeo Lancia wróci na odcinki specjalne w sezonie 2026, kontynuując oficjalny powrót […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Trofeo-Lancia-65x65.jpg)
![LANCIA: POWRÓT DO WRC PODCZAS RALLYE MONTE-CARLO 2026 Lancia oficjalnie wraca do Rajdowych Mistrzostw Świata, debiutując w klasie WRC2 podczas […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Lancia-Ypsilon-Rally2-HF-Integrale-65x65.jpg)
![ALPINE: SKŁADY ALPINE ENDURANCE TEAM NA SEZON FIA WEC 2026 Zespół Alpine Endurance Team zaprezentował składy kierowców na sezon 2026 FIA World […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/02/Alpine-Endurance-Team-65x65.jpg)
![DAKAR 2026: HISTORYCZNY TRIUMF DACII W NAJTRUDNIEJSZYM RAJDZIE ŚWIATA Zespół The Dacia Sandriders odniósł zwycięstwo w 48. edycji Rajdu Dakar, uznawanym […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Dakar-2026-meta-65x65.jpg)
![FORMUŁA 1: SHELL I SCUDERIA FERRARI NADAL CHCĄ WYGRYWAĆ Shell i Scuderia Ferrari przedłużają partnerstwo. Ma ono zaowocować opracowaniem lepszych produktów, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2021/03/Shell-Ferrari1-65x65.jpg)
![FORMUŁA 1: OFICJALNE AUTA MERCEDESA Z NOWYM DESIGNEM Mercedes- AMG Official Safety Car to oficjalny samochód bezpieczeństwa, który obok samochodu […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2021/03/mercedes-f1-safety1-65x65.jpg)
![MAZDA: ODKRYWAJ PARKI DINOZAURÓW W POLSCE W RYTMIE SLOW Jesień to idealny czas, by zwolnić tempo, odłożyć telefony i wspólnie wyruszyć […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/11/Mazda-Slow-Road-65x65.jpg)
![MAZDA: „MIEJSCA MOCY“ – JESIENNA PODRÓŻ W RYTMIE SLOW PO POLSCE Jesień to świetny czas, by zwolnić i ruszyć w drogę w poszukiwaniu […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Mazda-slow-road-65x65.jpg)
![YAMAHA: TRACER 7 i TRACER 7 GT NA ROK 2026 ZE SKRZYNIĄ BIEGÓW Y-AMT Modele TRACER 7 i TRACER 7 GT marki Yamaha zawsze oferowały połączenie […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Yamaha-TRACER-7-65x65.jpg)
![YAMAHA: PROMOCJA NA WYBRANE MOTOCYKLE I SKUTERY DO KOŃCA STYCZNIA To już ostatnie okazje Yamahy. Popularne modele można znaleźć w niższych cenach […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/01/Yamaha-promocja-65x65.jpg)
![BRACIA SZKOPEK INACZEJ NIŻ BRACIA KLICZKO ALE PO SWÓJ SUKCES Mistrzowie świata w boksie, Władymir i Witalij Kliczko obiecali kiedyś swojej mamie, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2018/05/szkoepk-naszym3-65x65.jpg)
![SMUTNY OKRES CZYLI NIGDY O WAS NIE ZAPOMNIMY Styczeń jest bardzo smutnym miesiącem dla polskich fanów rajdów samochodowych. I nie […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2018/01/odeszli1-65x65.jpg)
![AMPERE: POROZUMIENIE Z BASQUEVOLT W SPRAWIE AKUMULATORÓW LITOWO-METALOWYCH Spółki Ampere oraz Basquevolt zawarły porozumienie dotyczące wspólnych prac rozwojowych nad technologią […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/02/Ampere-i-Basquevolt-65x65.jpg)
![HYUNDAI: DLACZEGO STARE MITY O AUTACH ELEKTRYCZNYCH NIE MAJĄ JUŻ SENSU Rozwój elektromobilności w ostatnich latach sprawił, że wiele obiegowych opinii na temat […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/12/Hyundai-mity-aut-elektrycznych-65x65.jpg)
![VOLKSWAGEN GROUP: EUROPEJSKI PROJEKT POPRAWY BEZPIECZEŃSTWA NA DROGACH Grupa Volkswagen rozpoczyna europejski projekt, którego celem jest dalsza poprawa bezpieczeństwa ruchu […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Volkswagen-Group-65x65.jpg)
![SKODA: PROGRAM „PRAWO DO JAZDY” DLA KIEROWCÓW WRACAJĄCYCH ZA KIEROWNICĘ Najpierw spokój, potem jazda – Skoda pomaga wrócić za kierownicę Powrót do […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/12/Skoda-Prawo-Do-Jazdy-65x65.jpg)
![FORD: ELEKTRYCZNY E-TRANSIT CUSTOM Z DWUSILNIKOWYM SYSTEMEM NAPĘDU AWD Ford Pro wprowadza do oferty elektrycznego E-Transita Custom nową wersję z napędem […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/02/Ford-E-Transit-Custom-AWD-65x65.jpg)
![VOLKSWAGEN: WYPRZEDAŻ SAMOCHODÓW DOSTAWCZYCH Z ROCZNIKA 2025 DO 23% TANIEJ Volkswagen Samochody Dostawcze prowadzi wyprzedaż modeli z rocznika 2025, obejmującą pełną gamę […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/02/Volkswagen-wyprzedaz-rocznika-2025-65x65.jpg)
![NOKIAN: OPONY HAKKAPELIITTA 01 Z AUTOMATYCZNIE AKTYWOWANYMI KOLCAMI Nowa opona zimowa Nokian Tyres Hakkapeliitta 01 wprowadza rozwiązanie, które automatycznie reaguje […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/03/Nokian-Hakkapeliitta-01-65x65.jpg)
![CONTINENTAL: TECHNOLOGIE OPON DLA AUTONOMICZNYCH POJAZDÓW NA TARGACH W HANOWERZE Continental AG otworzy konferencję techniczną podczas Tire Technology Expo prezentacją poświęconą technologiom […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/02/Tire-Expo-Continental-65x65.jpg)
![TOYOTA: GR COROLLA Z CIEKŁYM WODOREM I NOWĄ TECHNOLOGIĄ Toyota pracuje nad wykorzystaniem zjawiska nadprzewodnictwa w motoryzacji. Nowe rozwiązanie przetestowano w […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/03/Toyota-naped-wodorowy-65x65.jpg)
![AUDI: INTEGRACJA EASY PARK I RYD W SYSTEMIE MMI Audi rozszerza ofertę cyfrowych usług pokładowych o dwie nowe aplikacje wspierające codzienną […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/02/Audi-Application-Store-65x65.jpg)
![SKODA: HYBRYDY PLUG-IN ZACHOWAJĄ LIMIT 150 TYS. ZŁ Nowe limity amortyzacji od 2026 roku. Niskoemisyjne modele Skody dostępne w preferencyjnym […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Skoda-amortyzacja-podatki-65x65.jpg)
![MAZDA: NSA ODRZUCA SKARGĘ KIS – HYBRYDY Z TAŃSZĄ AKCYZĄ Mazda Motor Poland wygrała przed Naczelnym Sądem Administracyjnym sprawę dotyczącą obniżonej akcyzy […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Mazda-NSA-65x65.jpg)
![SAMOCHÓD SPROWADZONY Z USA – CZY JEST SIĘ CZEGO BAĆ? O używanych samochodach sprowadzanych w ramach prywatnego importu do Polski z USA […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/02/carVertical-auto-z-USA-65x65.jpg)
![OPEL: PREMIERA SPORTOWYCH MODELI ASTRA GSe I ASTRA SPORTS TOURER GSe Sportowa przyszłość Opla jest elektryczna: hybrydy plug‑in Astra GSe i Astra Sports […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2023/02/Opel-Astra-GSe-i-Astra-Sports-Tourer-GSe-65x65.jpg)
![TEST: CHERY TIGGO 8 – PRZESTRONNY RODZINNY SUV, KTÓRY NIE NADWYRĘŻY PORTFELA Testowaliśmy Chery TIGGO 8 aby sprawdzić, jak duży SUV nowej na polskim […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/11/Chery-TIGGO-8-65x65.jpg)
![TEST: JEEP AVENGER CZYLI MAŁY AMERYKANIN W EUROPEJSKIM WYDANIU Jeep Avenger przebojem wszedł na Europejskie rynki. W październiku łączna sprzedaż przekroczyła […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/01/Jeep-Avenger-test-65x65.jpg)
