POZNAŃ MOTOR SHOW 2014: GAMA SKODY W AUTOCITY

SK-p_1

Poznań Motor Show to największe w Polsce targi motoryzacji, podczas których stoisko wszystkich marek VGP już po raz trzeci mieści się pod wspólnym szyldem AutoCity.

Ekspozycja Skody to prezentacja odświeżonej gamy modelowej, która dodatkowo nabierze zdecydowanie sportowego charakteru poprzez modele w wersjach Monte Carlo – Citigo i Yeti. Te modele powstały na fali zainteresowania sukcesami czeskiej marki w motorsporcie.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE
POZNAŃ MOTOR SHOW 2014


Wersja to hołd dla dużej ilości zwycięstw na międzynarodowej arenie, wliczając w to także triumf w słynnym Rajdzie Monte Carlo.

Dodatkową atrakcją strefy będzie Fabia RS2000 Cabrio. Prototypowy model 2000 został stworzony specjalnie na spotkanie miłośników samochodów GTI w miejscowości Reifnitz nad jeziorem Wörthersee. Inspirując się Fabią Super 2000, projektanci stworzyli dynamicznego roadstera, którego celem jest dostarczenie kierowcy przyjemności z szybkiej jazdy. Model RS 2000 bazuje na aucie rajdowym i oferuje miejsce dla czterech osób.

Nachylona pod małym kątem przednia szyba z jednej strony zapewnia ciągły dopływ świeżego powietrza, a z drugiej daje kierowcy i pasażerom wrażenie bliskiego obcowania z naturą.

Na zwiedzających Międzynarodowe Targi Poznańskie w hali głównej targów będzie czekało także stoisko poświęcone naprawom powypadkowym. Odwiedzający przekonają się o tym, jakie znaczenie mają naprawy powypadkowe w autoryzowanych punktach serwisowych oraz korzystanie z oryginalnych części. W hali prezentowane będą trzy modele marki – dwie Škody Octavia i Rapid, z widocznymi elementami konstrukcyjnymi, takimi jak wzmocnienia drzwi i strefy zgniotu.

SKODA

Uzupełnieniem wystawy i nowości produktowych marki będzie prezentacja kandydata na hit: gruntownie odnowionej Yeti. Odwiedzający salon samochodowy będą mogli doświadczyć przygody z autem i wziąć udział w przejeździe po torze z przeszkodami, mieszczącym się przy hali numer 3. Model porwie uczestników na wzniesienia, na mokre i kamieniste drogi, gdzie w asyście doświadczonych w jeździe offroadowej instruktorów Szkoły Auto Škoda przekonają się o doskonałych cechach modelu.

Emocji dostarczą specjalnie zaprojektowane przeszkody: jednym z elementów toru będzie wysoka, ponad czterometrowa rampa. W trakcie zjazdu z rampy samochód zatrzyma się w niemal prostopadłej pozycji względem ziemi, co zapewni testującym niezapomniane wrażenia. Przejażdżka nie będzie sielanką! Pokonywanie trawersów, suchych rowów, garbów i innych przeszkód wystawi wytrzymałość pasażerów na próbę. Na własnej skórze będzie można przekonać się o wszechstronności i wielozadaniowości samochodu.

Po zakończeniu przejazdu, każdy z uczestników, zobaczy swoje reakcje z przejazdu, co będzie możliwe dzięki przygotowanym indywidualnie materiałom video. Każdy uczestnik będzie mógł pobrać film i udostępnić go swoim znajomym na portalach społecznościowych.

Jazda na torze oczywiście nie jest jedyną atrakcją. Odwiedzający będą mogli sprawdzić swój refleks na specjalnym urządzeniu, zbliżonym do tych, wykorzystywanych przez kierowców Formuły 1. Škoda zorganizowała również niezwykłą sesję zdjęciową w technologii greenscreen. Podczas sesji zdjęciowej Yeti może porwać uczestników na weekendową imprezę, na snowboard albo na Hawaje!

Sk-p_2